Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Šatrija“ (Vilniaus miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga)


Telefonas: 85276572
Kalvarijų g. 156, Vilnius

Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Šatrija“ – atvira neformalaus ugdymo erdvė skirta vaikams ir jaunimui. Draugiškas ir profesionalus vadovų kolektyvas kiekvienam padeda lavinti meninius gebėjimus, įgyvendinti įvairius sumanymus ir kurti naujus projektus.

Vizija: modernus, patrauklus, atviras kaitai neformaliojo ugdymo centras vaikams, jaunimui ir šeimai.

Veiklos sritys:

  • Užsiėmimai vaikams ir jaunimui
  • Užsiėmimai suaugusiems
  • Renginių, festivalių ir konkursų organizavimas
  • Nacionaliniai ir tarptautiniai projektai
  • Vasaros stovyklos
  • Savanorystė

Turime net tris šokių sales, užsienio kalbų ir dailės darbų studijas, muzikos kambarį, karaokės salę ir „Laisvą plotą“ – erdvę skirtą skatinti kūrybiškumui ir naudingai praleisti laiką.

Kviečiame užsukti!


Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Šatrija“ (Vilniaus miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga) programos

logo
Amžius: 6–12 m.

Šiuolaikinio šokio studija vaikams

Užsiėmimai skirti 6 – 12 m. vaikams. Šiuolaikinis šokis - tai statiškumas ir disbalansas, visiška ramybė ir energija, svorio pajautimas, ritmų kaita, kombinacijų koordinacija. Dalis šokio pamokos tai pirmiausia šokėjo kūno paruošimas, tempimo ir atsipalaidavimo pratimai, klasikos ir modernaus šokio elementų mokymasis. Užsiėmime bus daug žaidybinės  improvizacijos ir, žinoma, draugiška atmosfera ir šokio kūrimas. Bandysime kalbėti tik kūnu, atrasti tinkamą formą, šokiu papasakoti istoriją, kurią patys ir sugalvosime.

logo
Amžius: 6–12 m.

Modernaus šokio studija vaikams

Užsiėmimai skirti 6 – 12 m. vaikams. Improvizacija – tai netikėtas, laisvas kūrybinės energijos ir galios panaudojimas konkrečioje situacijoje ar aplinkybėse. Improvizacijos tikslas yra išvystyti individualumą, savitą unikalią techniką bei šokėjo asmenybės išraišką. Įvaldžius atitinkamą improvizacijos lygį toliau bus planuojamas darbas su grupe bei partneriu (kontaktinė improvizacija).  Improvizacija skatins kūrybiškai mąstyti, ieškoti išeičių iš įvairių situacijų, vaikai turės galimybę pažinti savo kūno judėjimą, patys kurs judesius. Tyrinėjimo procese akcentuojami natūralūs judesiai (ėjimas, bėgimas, šuoliukai, sukiniai, vertimasis, lenkimasis). Užsiėmimo pagrindas – šiuolaikinis šokis, todėl pamokų metu mokiniai susipažins su šiuolaikinio šokio samprata bei judesiais. Tobulinant plastiškumą, bei individualius šokio sugebėjimus mokinsimės įdomių šokio kompozicijų. Užsiėmimai yra testiniai, pradedantieji mokysis modernaus šokio pagrindus, opažengusiųjų grupėje mokiniai toliau tobulins  modernaus šokio žinias ir  patys kurs kompozicijas. Ugdomi gebėjimai – bendradarbiavimas, bendravimas, kūrybiškumas, saves pažinimas.

logo
Amžius: 8–13 m.

Gatvės šokių studija

Gatvės šokių studija laukia visų, kurie nori išmokti laisvai judėti Hip hop ar House muzikos ritmu.

Jeigu nori  nustebinti savo bendraamžius, tuomet čia turėsi galimybę išmokti improvizuoti bei kurti savo šokių junginius. Susipažinę su gatvės šokių pagrindais (basic’ais) kursime choreografijas ir ruošimės įvairiems pasirodymams scenoje.

Amžiaus grupės: 8 – 10 m. 11 – 13 m.

logo
Amžius: 11–29 m.

Lindy-hop šokio studija

Nei vienas šokis negali suteikti tiek laisvės ir saviraiškos kiek lindis, jame atsispindi žmogaus polėkis, gerų manierų paisymas ir sykiu visiškas laisvumas. Vaikai, mokydamiesi šio šokio, visiškai pasikliauja savo jėgomis bei įsijausdami į šokį pamiršta visas kamuojančias problemas. Be to, lindy hop suartina šokančią porą ir padeda rutuliotis tolesniam gražiam bendravimui. Šiam šokiui amžiaus cenzas negalioja!

Tai visada jaunas šokis, praskaidrinantis nuotaiką, tinkantis bet kurio amžiaus ir sudėjimo žmogui. Nori išmokti šokti Lindy hop, susirasti naujų draugų, sulaukti dėmesio šokių aikštelėje, ar gerai praleisti laiką?

Amžiaus grupė:

Nuo 16 metų

logo
Amžius: 4–6 m.

Šiuolaikinio šokio studija mažiesiems

Kviečiame vaikučius mokytis šiuolaikinio šokio pagrindų.  Į šią grupę renkami mažyliai, kurie mokysis pačių pirmųjų svarbiausiųjų žingsnelių, vedančių į spalvingą šokio pasaulį. Pirmiausia pamokėlėje atliksime žaismingus apšilimo pratimus, kurie remsis klasikinio ir liaudies šokio technikomis. Improvizuosime, šoksime linksmus bei nuotaikingus šokius, kuriuose kūrybingai panaudosime išmoktus judesius. Vaikai lavins kūno koordinaciją, ugdysis klausos bei ritmikos įgūdžius.

Amžiaus grupė:  4 – 6 m.

Amžius: 12–19 m.

Mušamųjų ir perkusijos studija

Lankantieji užsiėmimus susipažins su būgnų ir ritmikos pagrindais, kuriuos galės pritaikyti įvairiuose muzikos stiliuose: rock, funk, hip hop, jazz. Taip pat išmoks groti ne tik įprastais mušamaisiais instrumentais, bet ir išgauti skambesį iš bet kokio po ranka pasitaikiusio daikto. 

Amžiaus grupė: 12 -19 m.

 

logo
Amžius: 4–6 m., 10–15 m.

Vokalo studija

Kviečiame į vokalo (dainavimo) studiją vaikučius, norinčius išmokti taisyklingai, gražiai ir išraiškingai dainuoti, valdyti ir tobulinti savo balsą. Jei yra noras, bus ir gražus rezultatas.

 

Užsiėmimų metu vaikai mokomi taisyklingos laikysenos ir kvėpavimo, tikslaus intonavimo, aiškios dikcijos, sceninės kultūros, mikrofoninio dainavimo įgūdžių. Balsui lavinti parenkami pratimai ir kūriniai, atitinkantys amžių ir turimą patirtį, balso galimybes, individualius gebėjimus. Pasiekus gerų rezultatų, jums atsivers galimybės dalyvauti įvairiuose konkursuose. Taip pat aktyviai dalyvausime miesto kultūriniuose ir „Šatrijos“ klubo renginiuose.

Amžiaus grupės:

4-6 m. 10-15 m.

logo
Amžius: 10–19 m.

Vokalo studija

Kviečiame į vokalo (dainavimo) studijas  įvairaus amžiaus vaikus ir jaunimą, norinčius išmokti taisyklingai, gražiai ir išraiškingai dainuoti, valdyti ir tobulinti savo balsą.

Užsiėmimų metu vaikai mokomi taisyklingos laikysenos ir kvėpavimo, tikslaus intonavimo, aiškios dikcijos, sceninės kultūros, mikrofoninio dainavimo įgūdžių. Balsui lavinti parenkami pratimai ir kūriniai, atitinkantys amžių ir turimą patirtį, balso galimybes, individualius gebėjimus. Pasiekus gerų rezultatų, jums atsivers galimybės dalyvauti įvairiuose konkursuose. Taip pat aktyviai dalyvausime miesto kultūriniuose ir „Šatrijos“ klubo renginiuose.

Amžiaus grupės:

10 – 15 m. nuo 15 m

logo
Amžius: 7–12 m.

Menų labaratorija

Menų laboratorija kviečia eksperimentuoti įvairiomis medžiagomis ir technikomis. Mokysimės tapybos, grafikos, tekstilės, koliažo, mozaikos ir kitų dailės technikų. Savo darbams naudosime pačias netikėčiausias medžiagas: audinių atraižas, sulūžusius žaislus, stiklinius karoliukus, senus laikraščius ar net „išėjusių iš garantijos“ kruopų likučius.

Kartais dirbsime individualiai, kartais kursime bendrus darbus, kartu fantazuosime, dalinsimės idėjomis ir kartu džiaugsimės rezultatu. Dalyvausime pleneruose, dailės stovyklose, parodose ir patys jas rengsime.  Vadovė Rasa itin mėgsta organizuoti parodas, nes tai puiki proga susitikti su bendraminčiais, pasidžiaugti ne tik savo, bet ir kitų kūrybos rezultatais, maloniai pabendrauti su draugais ir renginio svečiais.

Amžiaus grupė:

7-12 m.

logo
Amžius: 4–6 m., 6–8 m., 7–10 m., 10–13 m.

Aerobinės gimnastikos studija

Treniruočių metu ugdomi aerobinės gimnastikos pradmenys, muzikalumas, artistiškumas. Lavinamos šios fizinės ypatybės: koordinacija, vikrumas, šoklumas, lankstumas, statinė bei dinaminė jėga, ištvermė. Vaikai mokomi ir akrobatikos pradmenų. Treniruotės metu ugdomas pasitikėjimas savimi ir komandinis darbas. Taikomi ne tik sportiniai, bet ir žaidybiniai, kūrybiniai metodai, ruošiamasi pasirodymams.

Jei Jūsų vaikui jau ketveri (ir daugiau), kviečiu prisijungti prie mūsų nuotaikingų, įdomių ir naudingų treniruočių! Tikiuosi, kad sėkmingai augsime ir tobulėsime kartu!

 Amžiaus grupė: 4 - 6 m., 6 - 8 m., 7 - 10 m., 10 - 13 m. 

logo
Amžius: 5–11 m.

Karate kovos menų studija

Tradicinis karate – tai savigynos menas, pagrįstas nuolatinio tobulėjimo principu. Mes padėsime vaikams sustiprėti fiziškai, lavinsime koordinaciją ir mokysimės kontroliuoti savo emocijas ir jėgą. Treniruočių metu mažiausiems vaikams rimčiausius pratimus pateikiame žaidybine forma. Atsižvelgiame į vaiko individualias galimybes ir stengiamės skirti kiekvienam vaikui kuo daugiau dėmesio. Nuo pat pirmų žingsnių mokomės drausmės, tvarkos ir pagarbos kitiems. Karate padeda įgyti pasitikėjimo savimi ir orientuotis į tikslo siekimą ne tik sporte, bet ir gyvenime.

Su vaikais dirbs profesionalus Karate SANREI sporto klubo treneris Deividas. „Šatrijos“ klube vaikai baigs parengiamąjį vienerių metų karate kursą. Mokslo metų pabaigoje geriausiai pasiruošę turės galimybę laikyti egzaminą. Jį išlaikę, jaunieji karatistai gaus 9 kyu (baltą diržą) ir galės tęsti užsiėmimus Karate SANREI sporto klube.

Amžiaus grupės:

5-7 m.

8-11 m

logo
Amžius: 13–29 m.

Fotografijos studija

Šis fotografijos kursas skirtas pradedantiesiems ir šiek tiek pažengusiems.  Mokysimės visko nuo pradžių: fotografijos atsiradimo priežasčių ir pasekmių, trumpos istorijos, fotoaparato sudėties ir pagrindinių parametrų/funkcijų.  Prisiliesime tiek prie analoginės, tiek prie skaitmeninės fotografijos, nagrinėsime jų skirtumus bei privalumus, aiškinsimės pagrindinius kompozicijos, šviesos, spalvų principus, nuotraukų retušavimo pagrindus. Diskutuosime apie naujausias fotografijos madas ir tendencijas, nagrinėsime kitų menininkų darbus, dalinsimės savo atradimais, bandymais ir idėjomis. Kursas interaktyvus - 50% teorijos, 50% praktikos, lankysimės parodose, laboratorijose, profesionaliose studijose.

Amžiaus grupė: nuo 13 m.

Amžius: 11–14 m.

Teatrinių improvizacijų dirbtuvės

Teatrinių improvizacijų tikslas – išlaisvinti vaiko ar jauno žmogaus jausmus, ugdyti gebėjimą juos skirti, įvardinti ir išreikšti. Pažindami skirtingas teatrinės raiškos priemones, mokysimės pastebėti save ir kitus, tapti komanda, bendradarbiauti, vieningai išsikelti tikslus ir jų siekti. Kartu dirbdami, diskutuodami, kalbėdami sau ar grupės draugams aktualiomis temomis, kurdami ir ruošdami individualius arba grupinius etiudus sieksime bendro tikslo – iš savo minčių, svajonių, baimių, lūkesčių, iš visko, kas labiausiai rūpi kurti savo spektaklį, savo sceną ir teatrą...

logo
Amžius: 6–12 m.

Dziudo kovos menų studija

Kviečiame berniukus ir mergaites į dziu-do treniruotes, kuriose sustiprėsite, tapsite vikresni ir ištvermingesni, įgysite naujų draugų. Jėgas išbandysime varžybose, draugystę stiprinsime sportinėse stovyklose.

Amžiaus grupės:

6 - 8 m.

9 - 13 m.

logo
Amžius: 6–7 m.

Mažoji akademija – anglų kalbos pradmenys mažiesiems

Nuo abėcėlės iki kelių sakinių ilgumo teminių tekstukų kūrimo. Ši programa skirta 6-7 metų vaikams, kuriems anglų kalba yra naujovė.  Užsiėmimų metu lavinsime kalbėjimo įgūdžius bei plėsime teminį žodyną žaisdami, bendraudami dialogais pagal pavyzdį, skaitydami bei klausydamiesi trumpų tekstukų, ir dainuodami.  

Amžius: 4–6 m.

Mažoji akademija – Dailės pradmenys mažiesiems

Šių užsiėmimų metu bus lavinami meniniai įgūdžiai, kūrybiškumas.

Laukiami 4-6 m. vaikučiai.

Amžius: 8–18 m.

Gitaros studija „Savi“

Gitara – vienas populiariausių instrumentų ir jo populiarumas nemažėja jau daugybę metų. Užsiėmimuose mokomės ne tik žinomų dainų akordų, akomponavimo akustine gitara, bet ir muzikinio rašto, teorijos, ansamblinio grojimo įgūdžių, susipažįstame su populiariais stiliais bei įvairiomis grojimo technikomis. Kartu kuriame draugišką ir pasitikėjimu grįstą atmosferą.

Amžius: 13–19 m.

Vokalinis ansamblis

Ši dainavimo studija  laukia tų, kurie nori išmokti dainuoti  „rimtai“J.  Studijos pagrindinė veikla – ansamblinis ir solinis dainavimas acapella arba su instrumentiniu pritarimu. Taip pat galėsi save išmėginti skirtingose – solisto,  ansamblinio dainavimo bei back vokalo (pritariantysis balsas) pozicijose. Stilių įvairovė neleis nuobodžiauti.  Turėsi galimybę išbandyti  jazz,  folk, funk, pop, gospel, blues stilius.   Dalyvausime įvairiuose renginiuose, festivaliuose, konkursuose, muzikiniuose projektuose. Įsitikinkite, kad „rimtas“ dainavimas yra smagus laisvalaikio užsiėmimas  bendraminčių  būryje.

Programa skirta 12-18 metų ugdytiniams

Amžius: 7–14 m.

Breiko studija

Breiko šokio stilius skirtas tiems, kurie nori tobulėti fiziškai, ugdyti fizinę jėgą, kūno lankstumą, lavinti  ritmo pojūtį, kūrybiškumą. Vaikai mokysis atlikti breiko stiliaus bazinius judesius, įvaldžius pagrindines technikas, mokysis improvizuoti. Šis šokio stilius persipina ne tik su kitų gatvės šokio stilių judesiais, bet ir su kovos menais, gimnastika, akrobatika. Kviečiame į breiko studiją tuos, kurie nebijo iššūkių

Amžius: 8–13 m.

Capoeiros studija

       Capoeira yra brazilų kovos menas, kuriame susijungia žaidybiniai kovos elementai, šokis, muzika.  Naudojant kovos meno filosofiją vaikai lavins savo fizinius gebėjimus: greitį, plastiką, vikrumą, koordinaciją.  Muzikuojant mokiniai bus skatinami išreikšti save, tobulinti savo ritmo pajautimą, grojimo bei dainavimo gebėjimus. Daug dėmesio skirsime ne tik fiziniam pasirengimui ir muzikavimui, bet komandiniam darbui. Vaikai, lankydami capoeiros užsiėmimus, susipažins su kitų tautų kultūra,  istorija.  

Amžius: 6–7 m., 8–12 m., 13–15 m., 15–18 m., 18–19 m.

Anglų kalbos studija

Programa skirta vaikams ir paaugliams mokytis šnekamosios anglų kalbos. Kalbos mokysimės 3 lygiais, atsižvelgiant į vaikų amžių ir mokykloje įgytas žinias. Tokiu principu suformuotose grupėse  skirtingais sudėtingumo lygiais mokysimės bendrauti tomis pačiomis kasdieniniame gyvenime dažniausiai pasitaikančiomis temomis (prisistatymas, šeima, namai, draugai, mokykla, šventės, drabužiai, profesijos, pomėgiai, išvaizda, maistas, orai ir kt.) bei vaikams aktualia ir jų pačių siūloma tematika. Kalbos taip pat mokysimės žaisdami, improvizuodami ir įgyvendindami mini projektus netradicinėse erdvėse – viešajame transporte, prekybos centre, miesto skvere ir pan. Užsiėmimų metu ypatingas dėmesys bus skiriamas  tolerantiškos ir pasitikėjimą skatinančios aplinkos kūrimui, kuri padėtų programos dalyviams atsiskleisti, linksmai,  drąsiai ir kūrybiškai komunikuoti anglų kalba, neakcentuojant savo dėmesio į pasitaikančias klaidas. Svarbiausios jų bus trumpai  aptariamos užsiėmimo pabaigoje.

Amžius: 12–15 m., 15–19 m.

Gatvės šokiai

              Gatvės šokio užsiėmimuose susipažinsite su šokio atsiradimo istorija ir gatvės kultūra,  su šio šokio specifika ir stilių įvairove (hip hop,  house,  dancehall ir daugybe kt.). Užsiėmimų metu turėsite galimybę išmokti  ne tik muzikaliai, bet stilingai bei techniškai  judėti, lavinti ištvermę ir judesių koordinaciją. Šokis ugdo  pasitikėjimą savimi, atskleidžia kiekvieno individualumą ir unikalumą. ieškosite savo individualumo, bet tuo pačiu  kartu mokysimės būti ir veikti kaip komanda. Dirbdami grupėje  ieškosime savo kolektyvo braižo, stiliaus, išskiriančio mus iš kitų.  Mūsų laukia bendri ieškojimai,  kūrybinis ir labai įdomus darbas, kuris  padės mums tapti tikra komanda ir gerais draugais.

Amžius: 6–11 m.

Gimnastikos studija

Gimnastikos programos tikslas– ugdyti sveika gyvensena ir kūno kultūra besidominčius  vaikus,  grupės komandinę dvasią, pasitikėjimą draugais ir savimi.

Gimnastikos mokymasis prasidės nuo nesudėtingų pratimų, kuriuos lengvai gali atlikti betkuris vaikas. Šie pratimai sudarys sudėtingesnių pratimų ir kompozicijų pagrindą, kuriose bus naudojami  aerobinės gimnastikos judesių, jėgos, šuolių, lankstumo ir pusiausvyros pratimų kompleksai ir akrobatinės gimnastikos elementai, reikalaujantys ypatingo balanso, judrumo ir koordinacijos. Sportuodami muzikos kūrinių ritmu vaikai taps  ne tik lankstūs ir plastiški, bet ir   muzikalesni bei artistiškesni. Teigiama emocinė aplinka, darbo metodų įvairovė, žaidimai, diskusijos, refleksijos  ugdys vaikų pasitikėjimą savimi ir komandinio darbo įgūdžius, o kartu su vaikais aptariamos ir ruošiamos choreografinės aerobinės ar akrobatinės gimnastikos kompozicijos vaikų kūrybiškumą.

Amžius: 7–11 m.

Akrobatinė gimnastika

Akrobatinė gimnastika – tai gimnastikos rūšis, kuri lavina balanso pojūtį, judesių koordinaciją, taip pat šoklumą, lankstumą ir plastiškumą. Akrobatika vysto ir stiprina visas raumenų grupes. Akrobatiniai pratimai atliekami pagal ritmišką muziką, tad lavinamas ir ritmo pojūtis, muzikalumas ir artistiškumas.

Užsiėmimų metu kursime pozityvią atmosferą, patirsime teigiamas emocijas, mokysimės būti vieninga komanda. Į akrobatinės gimnastikos užsiėmimus kviečiame 4 - 6 m. ir 7-10 metų vaikus, kurie nori sustiprėti fiziškai, linksmai ir prasmingai praleisti laiką bei ugdytis pasitikėjimą savimi ir kitais.

Amžius: 7–9 m.

„Dainuok ir svajok!“

Girdite, kaip kiekvieną dieną jūsų mažasis vaikas niūniuoja dainelę? Šoka, muzikuoja ir nenustygsta vietoje? Čia kviečiami būtent tokie! Dainavimo pamokos nenustygstantiems vietoje. Užsiėmimų metu kursime savo daineles, mokysimės naujų, dar negirdėtų dainų, dainuosime gimtąja ir užsienio kalbomis, o svarbiausia – koncertuosime ir sau, ir tėveliams, ir draugams.

Amžius: 7–14 m.

Kūrybiniai tyrinėjimai

  1. tyrinėjimai - tai daug daugiau nei dailės būrelis. Tai kūrybinė erdvė, skirta vaikams tyrinėti, ieškoti, atrasti ir pažinti. Įvairios (tradicinės ir netradicinės) meno raiškos priemonės padeda vaikams pažinti save, kitus ir pasaulį. Kūrybiniai tyrinėjimai leidžia vaikams išlaisvinti kūrybiškumą, labiau pasitikėti savo jėgomis, atrasti bendraminčių bei labiau pasitikėti kitais. tyrinėjimai – tai patyriminiai-terapiniai užsiėmimai, kuriuose vaikai kuria tiek individualiai, tiek bendrai. Meninės raiškos priemonės leidžia tyrinėti asmenines patirtis ir emocijas, apie kurias vaikams sudėtinga kalbėti garsiai. Šiems užsiėmimams nereikalingi specialūs talentai ar sugebėjimai. Svarbiausia, kad vaikai jaustųsi saugiai, jaukiai ir laisvai.

Formuojamos skirtingo amžiaus grupės ir joms pritaikomi skirtingi programos metodai. Vyresnio amžiaus vaikams skiriama daugiau dėmesio patyrimo gyliui bei refleksijai.

Amžius: 15–18 m.

Sėkmės laboratorija

  1. „Sėkmės laboratorija“ skirta jaunimui nuo 15 iki 19 m., norintiems sustiprinti pasitikėjimą savimi, pažinti save, lavinti savo asmenines savybes, įgyti teorinių ir praktinių žinių apie lyderystę, bendradarbiavimo ir vadovavimo įgūdžių.
  1. metu mokysimės dirbti komandoje, spręsti iškilusias problemas, išsakyti savo nuomonę, išgirsti kitus bei priimti save tokį, koks esi. Mokysimės suprasti tarpusavio santykius, ugdysime toleranciją ir supratimą. Jaunimas bus mokomas kaip tikslingai susiplanuoti savo laiką, siekti užsibrėžtų tikslų ir įgyvendinti savo svajones!