Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas ,,Lakštingala“ (Vilniaus miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga)


Telefonas: (8 5) 216 87 99
Architektų g. 224, Vilnius

Lazdynų skyrius: Architektų g. 224-64

Justiniškių skyrius: Justiniškių g. 62 A


Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas ,,Lakštingala“ (Vilniaus miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga) programos

Amžius: 8–12 m.

Lietuvių kalbos būrelis (kitakalbiams)

Lietuvių kalbos besimokantiems kitakalbiams vaikams svarbiausia yra išdrįsti. Pirmiausia – išdrįsti ateiti, tada – ištarti pirmus sakinius ieškant draugų ar norint pabendrauti su mokytoja. Taigi visų mūsų tikslas – bendravimas lietuvių kalba. O pralaužus ledus ir gramatika neatrodo labai baisi, juolab kad mokomės jos smagiai.

Amžius: 8–15 m.

Šiuolaikinių šokių būrelis

Šokių pamokose susipažįstame su šokių elementais ir žanrais, plėtojame asmens kūrybines galias ir gebėjimus, sudarome sąlygas saviraiškai bei saviugdai. Vaikai turiningai praleidžia laisvalaikį, bei dalyvauja visuomeniniame kultūriniame ir socialiniame gyvenime.

Amžius: 8–12 m.

Anglų kalbos būrelis

Anglų kalbos būrelyje vaikai susipažins su įvairiais anglų kalbos mokymosi būdais ir naudos juos praktiškai. Su pradinukais (3-4 kl. mokiniai) žaidimų ir dainų forma bus plečiamas žodynas, vaikai mokysis anglų kalbos gramatikos pagrindų. 5-6 klasės mokiniai gilinsis į anglų kalbos gramatikos subtilybes, lavins šnekamosios kalbos įgūdžius vaidindami situacijas ir naudodamiesi kitais teatriniu pagrindu paruoštais pratimais. Ugdymosi procese bus kuriamos teigiamos emocijos, sudaromos sąlygos gerai vaiko savijautai. Mokytojas teiks individualią pagalbą mokiniams, skatins juos, kiekvieną pagirdamas už teigiamas nuostatas, gimtąja kalba aptars su mokiniais ir jų tėvais atliktą užduotį ir pasiektą rezultatą.

Amžius: 5–12 m.

Keramikos būrelis

Keramika – kūrybiškas, raminantis ir malonus darbas su moliu. Ši kūrybos sritis išlaisvina fantaziją, lavina erdvinį pojūtį. Užsiėmimų metu vaikai susipažįsta su molio plastinėmis savybėmis, jo formavimo būdais, mokosi dekoruoti, lipdyti reljefinius gaminius, glazūruoti. Būrelyje vaikai mokosi ne tik lipdymo meno, bet ir lavina vaizduotę, laisvai improvizuoja ir eksperimentuoja su spalvomis, ugdo saviraiškos gebėjimus, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Lipdydami bendrauja, draugiškai aptaria kūrybos rezultatus. Turi galimybę nulipdyti mielą, savo rankomis sukurtą, dovanėlę artimiesiems ir draugams bei patirti kūrybinę sėkmę.

Amžius: 5–7 m.

Gimnastikos pradmenų būrelis

Gimnastika – sportas, šokis, lankstumas viename! Pamokėlėse vaikai lavina lankstumą, mokosi plastikos, taisyklingos laikysenos bei nesudėtingų šokio kompozicijų. Ir visa tai – su šypsena!

Amžius: 8–12 m.

Dizaino būrelis

Dizaino būrelyje vaikai susipažįsta su įvairiomis technologijomis, įsisavina skirtingas rankdarbių atlikimo technikas, papildo ir tobulina turimas žinias ir įgūdžius šioje daugialypėje srityje. Per užsiėmimus vaikai mokosi velti, nerti, megzti, aplikuoti, karpyti, siūti, gaminti aksesuarus, austi, dažyti audinius ir t. t. Būrelio lankytojai nuolat dalyvauja Vilniaus miesto, respublikinėse, tarptautinėse parodose, konkursuose, akcijose, mugėse.  Ugdymosi procese kuriamos teigiamos emocijos, sudaromos sąlygos gerai vaiko savijautai. Mokytoja teikia individualią pagalbą mokiniams, skatina kiekvieną, pagirdama už teigiamas nuostatas, aptaria su mokiniais ir jų tėvais atliktą užduotį bei pasiektą rezultatą.

Amžius: 6–14 m.

Dailės būrelis

Dailės pamokose susipažįstame su piešimo, tapybos, grafikos, tekstilės, kompozicijos, spalvotyros pagrindais. Ugdomas kūrybiškumas, originalumas,  pilnavertiškumas, pasitikėjimas savimi, kruopštumas. Nuolat dalyvaujame Vilniaus miesto, respublikinėse, tarptautinėse dailės parodose, mugėse, akcijose, konkursuose.

Amžius: 7–14 m.

Dainavimo būrelis

Dainavimo būrelyje vaikai lavina balsą ir klausą, mokosi taisyklingai kvėpuoti, ugdo ritmo pojūtį, ansambliškumą, susipažįsta su muzikos teorijos elementais, mokosi improvizuoti, kurti, lavina muzikinę atmintį, taisyklingą tartį, artistišką laikyseną. Daug dėmesio skiriama vaiko pasitikėjimo savimi, atsakomybės jausmo, kūrybiškumo ugdymui. Užsiėmimų metu išbandysime estradinį, operinį, repo, roko, džiazo, kantri dainavimo stilius – solo ir grupėje. Savo išmoktas programas vaikai pristatys Klubo ir miesto renginiuose, projektuose bei festivaliuose. Daina ir šokis padės išreikšti save, nugalėti scenos baimę.

Amžius: 3–7 m.

Šeštadieninė "Žingeiduko" mokyklėlė

Būrelio metu lavinami įvairūs vaikų gebėjimai, vaizduotė, vaikai paruošiami mokyklai (mokomasi skaičių, abėcėlės), ugdoma higiena, plečiamas vaikų akiratis, mokomasi saugaus eismo taisyklių, lavinami bendravimo įgūdžiai.