Vilniaus Gedimino technikos universitetas


Telefonas: +37061880420
Saulėtekio al. 11, LT-10223 Vilnius
El. pastas: steam@vgtu.lt


Vilniaus Gedimino technikos universitetas programos

Amžius: 15–19 m.

Animuotų 3D modelių kūrimas Blender aplinkoje

Programa skirta 15-19 metų mokiniams, kurie domisi 3D modelių bei animacijos kūrimu. Pradedantiejimokiniai įvaldys nemokamą 3D modeliavimo programą Blender, kurs ir animuos originalius 3D personažus, susipažins su šio darbo specifika. Sukurtą 3D modelį galės praktiškai panaudoti kompiuteriniame žaidime.

Pažengę mokiniai susipažins su fotorealistinių modelių ir scenų kūrimu bei jų pritaikymu reklamoje ir filmų kūrime. Išmoks kurti itin realistiškai atrodančias 3D modelių tekstūras, susipažins su  apšvietimo taisyklėmis ir kompozicijos pagrindais. Laukiamas rezultatas – interjero dizaino, arba reklaminė produkto nuotrauka, sukurta naudojant virtualius 3D objektus. Sėkmingai programą baigę dalyviai gaus programos baigimo pažymėjimus.

Amžius: 14–19 m.

Praktinė biomechanika

Šių užsiėmimų metu sužinosite apie žmogaus raumenų bei smegenų biosignalus ir kaip juos panaudoti įvairiems paprastiems ar sudėtingiems biomechaniniams įrenginiams kurti ir valdyti. Galėsite įsitikinti, kad pakankamai sudėtingus įrenginius galite sukurti ir namų sąlygomis. Sužinosite kaip bandomos spręsti tam tikrų ligų sukeltos problemos, kaip atkuriamos dėl ligos ar traumos prarastos žmogaus judėjimo funkcijos ir išplečiamos jų galimybės.

Programa skirta 14 metų ir vyresniems mokiniams. Dalyviai, sėkmingai baigę programą, gaus baigimo pažymėjimus

 

Amžius: 12–19 m.

Šiuolaikinė inžinerija: naujo gaminio projektavimas ir jo 2D/3D sparčioji gamyba

Sulūžo smulki plastikinė detalė, reikia originalaus pakabuko raktui? Ieškai dovanos mamai, draugui, o gal nori susikurti padėkliuką mobiliam telefonui, o gal dėlionę?

3D spausdintuvai šiandien spausdina viską – sąnario dalis, raketų detales ir net pastatus. Tu taip pat gali išbandyti šio amžiaus naujovę – pasimokysi modeliuoti, projektuoti ir pasigaminti.

Programos metu mokiniai susipažins ir išmoks dirbti specializuota programine įranga SolidWorks ir/arba Autodesk 123Design. Išmoks projektuoti norimus dvimačius ar trimačius modelius, atsispausdinti 3D spausdintuvu ir išsipjaustyti 2D lazerine pjaustykle. Mokiniai užsiėmimų metu ugdys kūrybiškumą, mąstymą, gebės naudotis trimate modeliavimo programa, dirbti tiek savarankiškai, tiek komandoje.

Kviečiame 5-12 klasių moksleivius. Dalyviai, sėkmingai baigę programą gaus baigimo pažymėjimus

Amžius: 12–19 m.

Interneto svetainių kūrimas naudojant HTML kalbą bei Turinio valdymo sistemą „WordPress“

Programa skirta 12 metų ir vyresniems mokiniams, siejantiems savo ateitį su informacinėmis technologijomis bei norintiems susipažinti su svetainių kūrimo pagrindais ar praplėsti jau esamas HTML žinias. Mokiniai išmoks HTML kalbos komandas bei naudodami jas gebės sukurti atskirus svetainės puslapius, taip pat gebės savarankiškai įsidiegti Turinio valdymo sistemą „WordPress“, joje pritaikyti išmoktas HTML komandas. Suprantama, visa tai jiems leis susikurti ir savo asmeninę svetainę.

 

Amžius: 16–19 m.

Nuotraukų apdorojimas „Adobe Photoshop“ programa

Į užsiėmimus kviečiame 9-12 klasių mokinius. Išklausę kursą galėsite savarankiškai ir kūrybiškai užsiimti kompiuterinių nuotraukų apdorojimu: spalvinimu, piešimu, retušavimu, koliažų sudarymu, specialiųjų efektų kūrimu ir pan.

Įgytos žinios padės jums sukurti originalius šiuolaikiškai atrodančius darbus, apipavidalinti referatus, pranešimus ir kitą medžiagą, skirtą spaudiniui arba interneto leidiniui.

Sėkmingai baigę programą mokinių gaus pažymėjimus.

Amžius: 15–19 m.

„Išmanioji statyba“

Į užsiėmimus kviečiame 7-12 klasių mokinius, besidominčius šiuolaikinių pastatų projektavimu ir statyba. Užsiėmimų metu nagrinėsime šiuolaikinės statybos principus bei pastatų skaitmeninio ir informacinio modeliavimo BIM (angl. Building Information Modeling ) metodus. Susipažinsime su pastatų gyvavimo ciklo etapais – nuo pastato idėjos iki jo statybos ir eksploatavimo. Projektavimo įmonėje susipažinsime su pastato architektūros ir konstrukcijų projektavimu ir modeliavimu taikant šiuolaikines skaitmeninio modeliavimo priemones. Statybų aikštelėje stebėsime pastato statybą, taikant šiuolaikines medžiagas bei technologijas, o VGTU civilinės inžinerijos laboratorijose dalyvausime unikaliuose pastatų konstrukcijų bandymuose. Nagrinėsime pastatų bei miestų skaitmeninį ir informacinį modeliavimą, jo naudą bei vystymosi tendencijas.

Mokiniai, sėkmingai baigę programą, gaus pažymėjimus, o užsiėmimų metu įgytos žinios ir įgūdžiai leis jiems savarankiškai, naudojant viešai prieinamą programinę įrangą, susikurti savo buto ar namo trimatį vizualizuotą modelį ir eksperimentuoti su juo.

Amžius: 15–19 m.

Investavimo sprendimai realiu laiku

Į būrelį kviečiame visus 9-12 klasių mokinius, norinčius pasijausti tikrais investuotojais, išmokti investavimo gudrybių ir perprasti finansų rinkų virtuvę. Užsiėmimų metu nagrinėsime investavimo temą, atskleisdami ir įsigilindami į įvairius jos aspektus, susipažinsime su įvairiomis finansų ir investicijų sąvokomis. Dirbdami virtualioje investavimo platformoje išmoksime, kaip praktiškai investuoti kapitalo ir valiutų rinkose – individualiai arba grupėmis kursime investavimo strategijas bei jas išbandysime, valdydami savo investicijų portfelius virtualioje rinkoje. Surengsime investavimo rezultatų viešą aptarimą, diskutuosime, analizuosime, kodėl vieni uždirbo nemažą sumą pinigų, o kiti patyrė nuostolį. Įgytos teorinės žinios ir praktiniai įgūdžiai pasitarnaus valdant savo asmeninius finansus bei planuojant ir įgyvendinant investavimo sprendimus ir taip pagerins jūsų finansinį-investicinį raštingumą. Šie užsiėmimai bent trumpam leis pabūti tikru investuotoju, galinčiu laisvai nardyti plačiame finansų rinkų vandenyne, o tai lengviau padės pasirinkti profesinį kelią, o ateityje galbūt tapti ir investuotoju profesionalu.

Amžius: 14–19 m.

„Garso įrašų prodiusavimas“

Į užsiėmimus kviečiame 9-12 klasių mokinius, besidominčius garso įrašų prodiusavimu. Užsiėmimai turi 2 pagrindinius modulius – teorinį/praktinį (30 valandų apimties) pirmam pusmečiui ir kūrybinį/praktinį (30 valandų apimties) antram pusmečiui.

Užsiėmimų metu aiškinsimės darbo garso įrašų studijoje ypatumus, praktiškai bandysime prodiusavimo galimybes. Nagrinėsime garsosavybes, aparatūrinę ir programinę įrangą. Įrašysime gyvas atlikėjų muzikines sesijas, mokinsimės aranžuoti kūrinius, panaudoti garso efektus, kurti garso takelius. Kūrinius talpinsime socialiniuose tinkluose ir viešosiose vaizdo bei garso talpyklėse (Facebook, YouTube, SoundCloud ir kt.)

Užsiėmimai vyks naujai įrengto kūrybiškumo ir inovacijų centro „Linkmenų fabrikas“ garso įrašų studijuje, kurioje įrengta naujausia garso įrašų aparatūra, nepriekaištingai išspręstos patalpų akustikos galimybės. Tokie studijoje įrengtos kietosios bei minkštosios įrangos pavadinimai, kaip Steinberg, RME, Sennheiser, Rode, Tascam ir kiti. – geriausiai reprezentuojantys aukščiausią įrašų industrijos kokybę.

Dalyviai, sėkmingai baigę programą, gaus baigimo pažymėjimus

Amžius: 12–19 m.

Šokis ir judesys kitaip: savęs pažinimas ir kūrybiškumas

    Šokio-judesio terapijos programa skirta kūrybiškumo ugdymui ir savęs pažinimui. Pasitelkiant linksmas užduotis, žaidimus, laisvą šokį ir judesį, mokiniai stiprins savo gebėjimus užmegzti ryšius su bendraamžiais; rasti konstruktyvius būdus, kaip priimti ir išreiškti emocijas;  formuoti teigiamą savęs vertinimą. Įgyti gebėjimai bus naudingi mokymosi  procese, didins atsparumą stresui ir prisidės prie geresnės savijautos. Didelis dėmesys programoje skiriamas improvizacinėms užduotims, kurios skatins kūrybinį mąstymą, padės atrasti stipriąsias asmenybės puses. Programa skirta 6-9 ir 10-12 klasių mokiniams (bus sudaromos atskiros grupės).