Vilniaus dailiųjų amatų asociacija


Telefonas: +370 5 2125169
Stiklių g. 4, Vilnius

SENŲJŲ AMATŲ DIRBTUVĖS - tai gyvosios amatininkų dirbtuvės Veikia amatų dirbtuvės - ekspozicijos ("gyvasis muziejus"), kurios įdomios ir nesant meistrui: eksponuojami darbo įrankiai, dirbiniai, matomas darbo procesas. Dirbtuvės pristato Vilniaus miesto meistrystės istoriją nuo pat pirmųjų Gedimino laiškų, kuriais didysis kunigaikštis kvietė meistrus iš Europos. Tad tai puiki galimybė žmonėms prisiliesti prie tos istorijos ir pasijusti senojo Vilniaus dalimi, išsinešti istorijos dalelę su savimi. Taip pat reprezentuojami baltiški, etnografiniai bei šiuolaikiniai amatai. Pas mus rasite šias dirbtuvėles: knygrišių; popieriaus sėmimo ir marmuravimo, verpimo, audimo, krepšių pynėjo, kauladirbio, odininko kapšiaus, peiliadirbio, vitražo ir skiautininko dirbtuves. Edukaciniai užsiėmimai ir mokymai Siūlome pačius įvairiausius amatų edukacinius užsiėmimus vaikams, jaunimui ir suaugusiems bei profesinius amatų mokymus suaugusiems. Ekskursijos apie amatus Vykdome pažintines, mokomąsias ekskursijas apie amatus mokinių grupėms, turistams, miesto svečiams. Ekskursijos gali būti ir su pasirinkto(-ų) amato(-ų) praktiniu(-ais) užsiėmimu(-ais).


Vilniaus dailiųjų amatų asociacija programos

Amžius: 11–19 m.

Eko keramika iš kavos tirščių: dekoratyvinių daiktų gamyba

Šios programos esmė yra įdomiai ir originaliai iš antrą kartą naudojamų žaliavų – kavos tirščių – rankomis pagaminti dekoratyvinius įvairios paskirties daiktus, pavyzdžiui, indus, dėžutes, vazas, žvakides, padėkliukus ir pan., bei supažindinti su ekologiško dizaino koncepcija kaip vienai iš pagrindinių rūšiavimo ir gamtos tausojimo sričių. Programa apima mažiausiai 3 kryptis:

1) dirbinių gamybos ir ornamentavimo rankomis puoselėjimą;

2) individualią kūrybą lavinant saviraišką, dizaino pojūtį, vaizduotę  ir meninius sugebėjimus;

3) ekologiją ir ekologišką dizainą, individualiai sugalvotų dirbinių gamybai naudojant ekologiniais principais gautą žaliavą – kavos tirščius panaudojant antrą kartą. Skatinamas ekologinis požiūris panaudoti medžiagą / daiktą daugiau nei vieną kartą ir išgauti praktišką, naudojamą daiktą.

Pagrindinė technika – gaminio formavimas iš vaško ir kavos tirščių, rankomis bei kitomis reikalingomis priemonėmis ir prietaisais (vanduo, smėlis, kartonas, daiktai išgauti įvairias formas, samtis, elektrinė plytelė ir pan.). Kiekvienas dalyvis turės galimybę tapti meistru ir pasigaminti dekoratyvinių daiktų šia technika.

logo
Amžius: 13–19 m.

Senosios kapšadirbystės mokymai

Šios programos esmė yra supažindinti su senuoju kapšadirbio amatu, gaminių iš odos istorija ir technologijomis bei jas pritaikyti praktikoje gaminant odinius gaminius. Programa puoselėja gamybos rankomis techniką, lavina kūrybiškumą, saviraišką ir supratimą apie odos panaudojimo galimybes. Susipažinimas su kapšadirbio profesijos istorija priartina prie tradicinės etninės lietuvių kultūros ir viso pasaulio tautų kultūrų kapšadirbystės jos kūrybinės ir meninės gamybos srityse. Pagrindinė technika – gaminio eskizo piešimas, lekalų iš odos išsipjovimas ir jų susiuvimas rankomis siūlais bei adata naudojant kiek įmanoma autentiškus įrankius. Programa apima dvi pagrindines kryptis – senųjų baltiškų kapšadirbystės technologijų  tradicijų gaivinimą bei tradicinių ir modernių gamybos technologijų derinimą.  Kiekvienas dalyvis turės galimybę tapti meistru ir pasigaminti dirbinį iš odos šia technika.

logo
Amžius: 6–12 m.

Šešėlių teatro dirbtuvės

Programos esmė yra puoselėti ir atgaivinti šešėlių teatro senąsias tradicijas, jas perteikti vaikams kuriant kūrybines ir menines dirbtuves. Šešėlių teatras – gilias tradicijas turinti XIX a. Lietuvos dvarų žmonių laisvalaikio pramoga, įtraukusi visus šeimos ar net dvaro narius. Tai vissiškai nesudėtingas ir daug techninių kaštų nereikalaujantus užsiėmimas: reikalingas šviesos šaltinis, šešėlinė lėlė, pagaminta iš popieriaus, bei scena (dėžė, šviesi medžiaga ir pan.).

Šios dirbtuvės skatina vaikų kūrybiškumą, saviraišką, meninius, aktorinius, piešimo sugebėjimus, skatina vaizduotę, kūrybos rėmų nebuvimą, darbą grupėje siekiant bendrų rezultatų. Dirbtuvės skatina domėtis Lietuvos ir Europos praeitimi, kultūriniu paveldu.

logo
Amžius: 8–19 m.

Tradicinių skiautinių siuvimas

Šios programos esmė yra supažindinti su skiautinių istorija ir tradicinėmis ir šiuolaikinėmis jų gamybos technologijomis bei jas pritaikyti praktikoje siuvant skiautinius. Programa puoselėja gamybos rankomis techniką, lavina kūrybiškumą, saviraišką ir supratimą apie spalvų dermes. Susipažinimas su skiautinių istorija priartina prie tradicinės etninės lietuvių kultūros ir viso pasaulio tautų kultūrų tekstilės, kūrybos ir meno srityse. Pagrindinė technika – įvairių spalvų medžiaginių skiaučių derinimas raštais /ornamentais, jas susiuvant rankomis su adata ir siūlu. Kiekvienas dalyvis turės galimybę tapti meistru ir išmokti siūti skiautinį.

logo
Amžius: 6–12 m.

Medžiaginių lėlių gamyba

Šios programos esmė yra supažindinti su lėlių gamybos istorija bei tradicinėmis ir šiuolaikinėmis jų gamybos technologijomis, jas pritaikyti praktikoje gaminant lėles. Programa puoselėja gamybos rankomis techniką, lavina kūrybiškumą, saviraišką ir supratimą apie spalvų ir formų dermes. Susipažinimas su lėlių gamybos istorija priartina prie tradicinės etninės lietuvių kultūros tekstilės, kūrybos ir meno srityse. Pagrindinė naudojama technika yra rišimas rankomis komponuojant lėlės kūno dalis ir formas bei derinant medžiagas ir spalvas. Galimos įvarios lėlių temos; viena pagrindinė iš jų – lėlė lietuviškais tautiniais drabužiais. Kiekvienas dalyvis turės galimybę tapti meistru ir išmokti rišti lėlę.