Artoteka


Telefonas: +37068303609
Šeimyniškių g. 23, Vilnius
El. pastas: info@artoteka.lt


Artoteka programos

Amžius: 6–19 m.

Afrikietiška perkusija

Afrikietiškų būgnų pamokos – tai interaktyvių mokymų programa, suburianti dalyvius į vieną ratą, kuriame jie gali patirti mintis išlaisvinančią afrikietiškų būgnų galią bei tarpusavio vienybės jėgą. Tai puiki proga iš arti susipažinti su afrikietiška muzika bei instrumentais, taip pat galimybė pajusti, kad melodiją ir ritmą galima kurti vien būgnais. Tai potenciali erdvė saviraiškai ir improvizacijai - čia grojama ne tik tradiciniais afrikietiškais mušamaisiais instrumentais (būgnas Džembė - afr. būti kartu taikoje), bet ir įvairiomis metalinėmis, plastmasinėmis dėžėmis, vamzdžiais ir viskuo, kuo tik galima išgauti garsą.

Amžius: 6–19 m.

Aitvarai

Aitvarai rašytiniuose šaltiniuose minimi 500 metų prieš Kristų. Kinijoje. Ten, kur buvo lengviausios medžiagos jų gamybai – bambukas ir šilkas. Pirmuosius aitvarus gamino Tibeto vienuoliai ir pirmieji sąmoningu būdu pakilo nuo žemės. Taip, jų aitvarai buvo tokio dydžio, kad keldavo žmogų. Aitvarai yra trijų rūšių – vienastropiai, dvistropiai bei keturstropiai (stropa tai virvė arba lynas). Pagal tipą jie būna sportiniai, klasikiniai, plokštieji, dėžiniai ir laisvos konstrukcijos aitvarai. Aitvarų gamybos užsiėmimai skirti įvairaus amžiaus vaikams. Užsiėmimų metu dalyviai supažindinami su aitvarų gamybos būdais bei istorija. Užsiėmimų tikslas – suteikti dalyviams žinių apie modeliavimą, erdvinių objektų raiškos galimybes; patobulinti praktinius aitvarų projektavimo ir konstravimo sugebėjimus; skatinti techninę kūrybą, savarankiškumą.

Amžius: 8–19 m.

Batika

Batika - tūkstantmečio senumo audinio dekoravimo technika, kilusi iš Javos salos. Ją perėmė ir plačiai naudojo Japonų meistrai, ypač dažnai kimono kostiumams marginti. Naudojami gėlių, lapijos, drugelių, paukščių, vaisių, kriauklių, žuvų motyvai, jų ornamentai. Batika - tai audinio marginimas dažais ir vašku. "Batik" - indonezietiškas žodis, kilęs iš žodžių "titik" arba "tik", reiškiančių "mažas kąsnelis" arba "lašas". Tai atspindi kruopštumo reikalaujančios technologijos, už dėmesingumą atsidėkojančios subtiliu ir efektingu rezultatu. Batika leidžia dailininkui išlikti laisvam, tai iš dalies atsitiktinė technologija, kuri kartais pateikia ir netikėtus rezultatus. Šiuo metu egzistuoja dvi batikos rūšys: šaltoji batika (šia technika audinio piešinys kuriamas, liejant ištirpintą vaško - parafino mišinį ir dažant šaltais dažais), karštoji batika (dekoras ant audinio gabalo kuriamas jį atitinkamai sulanksčius ir rezervavus vietas, kurias reikia palikti nenudažytas, o dažoma karštais dažais. Programos metu dalyviai kurs batiką, remdamiesi unikaliais, keletą dešimtmečių puoselėtais, užsiėmimą vedančios dėstytojos metodais. Susipažinę su batikos rišimo pagrindais pasirinks norimą sukurti objektą ir jį kurs. Drauge mes kursime paveikslus, dekoruosime nusibodusį medvilninį audinį, rūbą arba pasigaminsime originalią interjero detalę. Laiko atžvilgiu batikos kūrimas - netrumpas procesas, reikalaujantis kruopštumo ir kantrybės. Tačiau akivaizdu - rezultatai to verti!

Amžius: 7–19 m.

Ebru - tapyba ant vandens

Ebru menui naudojamas ebru indas, kuriame yra sutirštintas vanduo. Šio vandens paviršius yra padengiamas, natūraliais, ebru menui skirtais dažais. Vėliau vandens paviršiuje, padengtame dažais, suformuojamas autoriaus pageidaujamas vaizdas, kuris gali būti perkeltas ant popieriaus, keramikos, medžio, audinio ir kitų paviršių. Šiame mene naudojamos tik natūralios medžiagos, kurios nekenksmingos nei sveikatai, nei aplinkai. Visas procesas išlikęs autentiškas, kaip ir buvo atliekamas 15 amžiuje. Nors spėjama, kad šaknys gali siekti net ir 6 amžių. Ebru popierius, kuris buvo patobulintas Anglijoje ir Amerikoje pasižymi skirtumu atsižvelgiant į šių šalių meno suvokimą. 16 amžiuje ebru popierius buvo naudojamas, kaip popierius įvairiems vidiniams ir išoriniams knygų papuošimams ir rankraščio aplankams. Ebru užsiėmimų metu dalyviai susipažins su ebru meno kilme ir istorija, ebru pradininkais bei jų kūriniais. Taip pat nagrinės ebru santykį su kitais rytų menais. Patys maišys dažus, naudodami natūralias medžiagas, susipažins su spalvomis, ruoš vandenį, bei išbandys pagrindines ebru technikas bei elementus, tokius, kaip Battal Ebru - battal (burbulų); Gel-Git Ebru su - greita kaita; Tarakli Ebru – šukavimas; Bulbul Yuvası Ebru – lakštingalos lizdas; Sal Ebrusu - Skara iš Ebru ir daugybę kitų.