Programos

SVJC Teatro studija „Mango“ (rusų kalba)
Teatro studija „Mango“ – tai vieta, kurioje per žaidimus ir įvairiausias užduotis braidysite po vaizduotės ir fantazijų platybes, geriau pažinsite save, patirsite išorinį pasaulį, galėsite įkūnyti pačias drąsiausias savo idėjas.
Šioje teatro studijoje kartu su grupe rinksitės kūrinius ir vaidmenis, aptarinėsite ne tik scenarijus, bet ir tai, kas tuo metu atrodys beprotiškai svarbu – sapnus, orus, drabužių spalvų derinius. Bus labai įdomu!
Teatro studijoje „Mango“ užsiėmimai vyksta rusų kalba.

Šokių būrelis
Programos metu bus siekiama supažindinti ugdytinius su šokiu, ritmika. Užsiėmimų paskirtis: mokyti grakščiai judėti, jausti ritmą, bendrauti, ugdyti estetinę nuovoką, kūrybinę iniciatyvą, bendravimo kultūrą, muzikalumą, artistiškumą, skatinti dalyvavimą kūrybinėje veikloje. Šokio studijos programos tikslas bei uždaviniai – plėtoti mokinių estetinę, kultūrinę ir bendrąsias (iniciatyvumo ir kūrybingumo, asmeninę, socialinę ir pilietinę, mokymosi mokytis, pažinimo) kompetencijas, ugdyti sumanų ir aktyvų kultūrinio gyvenimo dalyvį. Išmoks mažiausiai 3 šokius per mokslo metus. Susipažins su Lietuvos miestuose vykstančiais šokio festivaliais-konkursais online ir kontaktinės, dalyvaus juose kaip žiūrovai ir kaip dalyviai. Vaikai pajaus scenos jaudulį, ugdys sceninę patirtį. Palygins stebėtus šokius, aptars jų panašumus ir skirtumus (pagal konkrečius aspektus, pvz., nuotaikas, tempą, kostiumus). Nusakys šokio dalyvių (šokėjo, choreografo, šokio mokytojo, žiūrovo) veiklą.

Laimės - Baimės laboratorija
„Laimės - Baimės laboratorijos“ užsiėmimuose dalyviai žaisdami, kalbėdamiesi, vaidindami, piešdami susipažįsta su emocijomis, jausmais. Nagrinėjamos emocijų ir jausmų atsiradimo priežastys. Psichologas ir dramos terapeutas dirbdami komandoje padeda atpažinti jausmus, jų kilmę, vizaulizuoja jausmus: lipdo iš molio, tapo emocijų portetus, gamina kaukes, lėles. Naudojant teatro, dramos terapijos metodus vaidinamos situacijos, pasakos, istorijos, taip atrandami problemų sprendimo būdai, mokomasi bendradarbiavimo, tolerancijos, pagarbos. Kalbama jaunimui aktualiomis temomis, skiriamas dėmesys patyčių, savižudybių, priklausomybių prevencijai. Susitikimų su svečiais metu dalyviai susipažįsta su jų asmenine patirtimi, sėkmių ir nesėkmių istorijomis, pasisemia motyvacijos ir įkvėpimo. Užsiėmimų metu yra sudaromos visos sąlygos jaunimo saviraiškos ir kūrybiškumo skatinimui, sveikos gyvensenos ir socialinių – emocinių įgūdžių lavinimui, tarpusavio bendravimui.

Dainavimo studija "Šviesi žvaigždelė"
Dainavimo studijos „Šviesi žvaigždelė“ programos paskirtis – suteikti vokalinio muzikavimo patirtį ir kokybišką muzikinį ugdymą, ugdyti bendruosius muzikavimo gebėjimus.
Dainavimo studijos „Šviesi žvaigždelė“ programos tikslas – tobulinti vaikų vokalinius gebėjimus ir padėti mokiniams įgyti chorinio dainavimo žinių ir įgūdžių, kurie suteiks galimybę jiems tapti aktyviems visuomenės nariams, sėkmingai veikti visuomenėje, padės tenkinti pažinimo ir saviraiškos poreikius.
Mokyklinio amžiaus periodu dainavimas yra pažinimo, bendravimo, dvasinės raiškos, kūrybinio mąstymo, vaizduotės, estetinių jausmų, muzikinio skonio ugdymo priemonė. Dainavimo užsiėmimų metu vaikai tobulina vokalinius įgūdžius, susipažįsta su lietuvių tautos muzikine kultūra, įvairiomis muzikos kryptimis, stiliais, žanrų įvairove, išmoksta interpretuoti, analizuoja muzikinius kūrinius. Gyvos, gražios, lengvai įsimenamos dainos greit pavergia vaikų širdis, įsilieja į mūsų buitį.
Dainavimas – tai kiekvieno žmogaus natūralus poreikis, skatinantis dainuojant išreikšti savo jausmus ir nuotaikas.
Turinys. Programoje kviečiami dalyvauti bendrojo lavinimo pradinės mokyklos 6–12 metų vaikai. Jie programoje pagal amžių skiriami į dvi grupes: I grupė – 6–9 metų vaikai ir II grupė – 9–12 metų vaikai.
Moksleiviai, kurie pageidauja mokytis pagal šią programą, į grupes patenka be specialios atrankos, mokinio tėvų pageidavimu. Programa siekiama, kad visi vaikai, nepriklausomai nuo jų gabumų, atrastų save jiems priimtinoje dainavimo veikloje ir pritaikytų savo įgūdžius kitose neformaliose vaikų švietimo programose ir bendrojo lavinimo mokyklos dalykų pamokose.
Mokiniai dainuoti mokysis grupėse (15-25 vaikai) du kartus per savaitę, aštuonis kartus per mėnesį.
Pasirinkę dainavimo studijos „Šviesi žvaigždelė“ programą mokiniai mokysis: teisingai formuoti garsą, jausti atliekamos muzikos ritmą bei charakterį, sieks tikslios intonacijos, aiškaus, taisyklingo ir išraiškingo žodžių tarimo, ugdysis ansambliškumo įgūdžius, lavinti muzikinę klausą ir atmintį, vystys balso ir kvėpavimo aparatą, mokysis taisyklingos laikysenos bei elgesio scenoje įgūdžių, tobulins kalbą, pastabumą, dėmesį, atmintį,patirs teigiamų emocijų. Pagal galimybę bendradarbiaus su Vilniaus mieste veikiančiais teatro, šokio, dailės ir kitų meninės saviraiškos veiklos kolektyvais, rengs bendrus projektus.
Programos turinys planuojamas ketveriems mokslo metams. Kaip programos turinį įsisavins lankantys vaikai priklausys nuo jų individualių pastangų, gebėjimų ir pamokų lankomumo.
Programos turinys gali būti plėtojamas ir pritaikomas atsižvelgiant į vaikų individualius poreikius gebėjimus ir amžių.
Pagrindinė mokymo forma – pamoka. Kitos mokymo formos: atvira pamoka, pamoka – koncertinė ekskursija, konsultacija, repeticija, koncertai, teminiai koncertai, koncertų lankymas, projektinė veikla.
Mokymo metodai: kūrybiniai (įvairi muzikinė veikla), praktiniai (pratybos, žaidimai), informaciniai (teikiamieji, atgaminamieji), auklėjimo (rodomieji, sakytiniai, stimuliavimo).
Matematika aplink mus
Pagrindinės užsiėmimų veiklos susijusios su matematikos uždaviniais ir veiklomis, kuriose būtina kūryba, loginis mąstymas. Pateikiamos užduotys reikalaus iš mokinių argumentuoti savo atsakymus, numatyti alternatyvius problemų sprendimo būdus, tai skatins vaikus ir jaunimą mąstyti, gebėti komunikuoti matematine kalba, kūrybiškai pažiūrėti į matematikos dalyką.
Keramikos-konstravimo būrelis
Programos metu vaikai ir jaunimas susipažins su įvairiomis konstrukcinėmis medžiagomis bei jų savybėmis, įvairiomis darbo priemonėmis, technologijomis. Minkydami molį, dekoruodami dirbinius, konstruodami įvairius erdvinius modelis, derins rankos, akies ir kitų kūno dalių judesius, lavins fantaziją, mokysis išreikšti mintis vaizdų kalba. Daug dėmesio skiriama vaizdingiems, patraukliems ir interaktyviems pristatymams, mokinių teminei saviraiškai. Užsiėmimų metu bus mokomasi savarankiškai atrasti ir iškelti kūrybinę idėją, pagrįsti sumanymą. Praktinė nauda – išmoks projektuoti, analizuoti, kūrybingai veikti ir improvizuoti.
Šeštadieninė "Žingeiduko" mokyklėlė
Būrelio metu lavinami įvairūs vaikų gebėjimai, vaizduotė, vaikai paruošiami mokyklai (mokomasi skaičių, abėcėlės), ugdoma higiena, plečiamas vaikų akiratis, mokomasi saugaus eismo taisyklių, lavinami bendravimo įgūdžiai.

Videomenas
Videomeno užsiėmimų metu mokiniai kuria scenarijus, filmuoja trumpametražius filmukus, piešia animaciją, dirba su vaizdo kamera, montuoja filmukus. Mokiniams suteikiamos pagrindinės filmavimo ir montavimo žinios, supažindinama su videomeno rūšimis, jų ryšiais, o taip pat ir su kitomis raiškos ir technologijų preimonėmis.
Į užsiėmimus priimami pradinių ir vyresnių klasių mokiniai. Užduotys pritaikomos individualiems mokinių gebėjimams. Skatinamas kūrybiškumas ir savitas mąstymas.

Fotografija
Fotografijos užsiėmimų metu mokiniai supažindinami su fotografijos abėcėle: diafragmų ypatumais, išlaikymais ir kitomis techninėmis fotografavimo subtilybėmis. Vėliau atliekami kūrybiniai darbai – tai tematinės kompozicijos, portreto, peizažo, reportažinio fotografavimo renginių metu ir kitos užduotys.
Vaikai šiame kolektyve smalsūs ir draugiški. Jie mokosi ne tik fotografavimo, bet ir komandinio bendravimo. Užsiėmimų metu moksleiviai aptaria ir jiems aktualias temas, susipažįsta su šiuolaikinės fotografijos tendencijomis ir stilistikomis.

Gatvės šokių studija
Gatvės šokio užsiėmimuose susipažinsite su šokio atsiradimo istorija ir gatvės kultūra, su šio šokio specifika ir stilių įvairove (hip hop, house, dancehall ir kt.). Užsiėmimų metu turėsite galimybę išmokti ne tik muzikaliai, bet stilingai bei techniškai judėti, lavinti ištvermę ir judesių koordinaciją. Per šokį įgysite pasitikėjimo savimi, ieškosite savo individualumo, bet tuo pačiu kartu mokysimės būti ir veikti kaip komanda.

Dailės technologijos
Dailės technologijų programa skirta septynerių metų ir vyresniems vaikams įgyti dailės kompetencijas, atskleisti bei ugdyti jų meninius gebėjimus, individualumą, kultūrinį sąmoningumą, estetinį suvokimą, tenkinti dailės pažinimo ir raiškos poreikius. Kuriant grupinius kūrybinius darbus, bei aptariant individualius darbus, - ugdyti vaikų draugiškumą ir toleranciją. Vaikai įgis patirties dalyvaudami parodose bei konkursuose.
Vaikai išmoks naudotis pagrindinėmis dailės raiškos meninėmis bei techninėmis priemonėmis, atskleis ir vystysis jų kūrybiniai ir meniniai raiškos gebėjimai, savarankiškumas, bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžiai. Praplės savo akiratį, pažins savo krašto ir pasaulio kultūrą.

Muzikinės dirbtuvės (vokalo studija)
Ar esi pasiruošęs tapti pačiu šauniausiu muzikos kalviu? Ar nori mokytis dainuoti kitaip? Pas mus sužinosi iš ko sudaryta muzika, garsas ir tavo balsas. Čia išmoksi ne tik dainuoti, bet ir kurti muziką (ar gali būti dar kas įdomiau?). Sužinosi visus scenos užkulisius, išmoksi scenos gudrybių, kursi ir atliksi savo muziką, išmoksi taisyklingai naudotis unikaliu instrumentu - savo balsu, o, svarbiausia, įveiksi baimes, susirasi nuostabių draugų ir bendraminčių.

Dainuok ir svajok (vokalo studija mažiesiems)
Atsibodo nuobodžios dainavimo pamokos? Pas mus viskas kitaip. Čia ne tik dainuosime, bet kartu su muzika išmoksime daug kalbų, sužinosime visas scenos paslaptis ir kaip joje reikia judėti. Ir ne tik tai! Atėję pas mus sužinosite apie stebuklingą linksmybių vaistą – muzikos terapiją. Tad, ateik pas mus – dainuok ir svajok!

Gitaros studija pradedantiesiems
Jei dar nelaikėte rankose gitaros, tačiau norite prisijaukinti šį instrumentą, kviečiame į gitaros studiją pradedantiesiems. Čia darbas prasidės nuo labai paprastų dalykų: paimti gitarą į rankas (tai irgi menas!), pažinti stygas ir jas prakalbinti. O ką tik užgimęs tavo ir gitaros muzikinis dialogas netikėtai nudžiugins tave ir aplinkinius! Drauge dirbdami išmoksime bendradarbiauti, dirbti komandoje ir įgyvendinti kūrybinius sumanymus, įsigysite naujų draugų. Norintiems bus sudarytos galimybės groti ansamblyje, patiems rinktis ansamblio sudėtį ir repertuarą.

Skulptūrinės ir taikomosios keramikos studija
Keramikos studijos programa skirta vaikams, norintiems susipažinti su molio, šamoto, gipso lipdymo technikomis. Tai - pažintis su formomis, molio raiškos galimybėmis, darbo technologijomis. Studijos lavins erdvinį-meninį suvokimą – formų dydžių pasirinkimą, derinimą tarpusavyje, mokys meninės kalbos - paviršių pasirinkimo ir derinimo, spalvinio pajautimo ir dekoravimo įvairovės. Būrelyje vaikai susipažins su įvairiais molio formavimo būdais: formavimu iš molio plokštės, skulptūriniu lipdymu, žiedimu, virveline keramika, molio atspaudais iš pasigamintų formų. Įvairių dekoro būdų: faktūrų, ornamentų, spalvų derinimo. Įvairių paviršiaus apdirbimo technikų: angobavimo, poliravimo, glazūravimo, piešimo poglazūriniais pieštukais. Mokysimės pasigaminti funkcionalius daiktus, skulptūrinius objektus. Lavinsime gebėjimą generuoti idėjas ir jas įgyvendinti, pritaikyti darbus, jais puošti aplinką. Dirbdami kartu vaikai įgis komunikacijos įgūdžių, praplės akiratį lankydami parodas, susipažins su įvairių šalių liaudies keramika, Lietuvos keramikos asmenybėmis bei jų darbais, ugdysis meninį skonį, diskutuos, lavins vaizduotę ir kūrybiškumą. Organizuosime parodas, dalyvausime įvairiuose projektuose.

Keramikos pradmenys
Keramikos studijos programa skirta ketverių- šešerių metų vaikams, norintiems teoriškai ir praktiškai susipažinti su molio formavimo būdais (lipdymas, žiedimas, spaudimas, kočiojimas, klijavimas ir t.t.).
Keramikos užsiėmimų tikslas lavinti smulkiąją motoriką, erdvinį mąstymą, proporcijos ir formos suvokimą, taip pat išlaisvinti fantaziją. Pirštais ir rankomis spaudžiama, minkoma, kočiojama medžiaga padeda kaupti juslinę patirtį. Molis – tai medžiaga, padedanti atsipalaiduoti ir lengviau išreikšti emocijas, kartais tai gera priemonė pykčiui ir agresijai išlieti.
Užsiėmimų metu išbandysim įvairius lipdymo būdus , ornamentavo technikas, lavinsime saviraišką ir meninę fantaziją, mokysimės įgyvendinti idėjas bei aptarsime.
Į „Mažąją akademiją“ kviečiami 4–6 metų vaikai.

Meninės fotografijos studija
Meninės fotografijos studija yra skirta paaugliams, norintiems susipažinti su fotografija ar pagilinti jau turimas žinias. Pamokų metu dėmesys kreipiamas tiek į teorines fotografijos istorijos, konteksto detales, tiek į praktinę analoginės ir skaitmeninės fotografijos pusę, nagrinėjami Lietuvos bei užsienio autorių darbai, diskutuojama šiuo metu aktualiais fotografijos klausimais, lankomos parodos, muziejai. Kurso metu mokiniai ruošia individualius projektus, kartu organizuoja parodą, taip ugdydami savo kūrybiškumą, kritinį mąstymą, komandinį darbą. Tai būdas realizuoti save ir išlaisvėti saugioje aplinkoje.

Šachmatų žaidimo pagrindai
Šachmatai vysto ne tik loginį, bet ir kūrybinį mąstymą. Šis išties karališkas žaidimas skatina strategiškai mąstyti, moko į šachmatų lentoje susiklosčiusią situaciją pažvelgti iš skirtingų pusių, ieškoti alternatyvų ir nepasiduoti tol, kol nėra išnaudoti visi galimi variantai. Išmokę spręsti problemas žaidimų lentoje šį gebėjimą nesunkiai pritaikysite ir realiame gyvenime. Programa skirta vaikams, siekiant juos išmokyti savarankiškai mąstyti ir priimti atsakingus sprendimus, ugdyti komunikabilumą ir supratingą tarpusavio bendravimą, korektiškai spręati ir įveikti susidariusias problemas, efektyviai panaudoti įgūdžius ir įgytą žaidybinę praktiką įvairiose gyvenimo situacijose. Mokiniai greičiau susiformuos kaip individualybės ir išmoks sėkmingiau ir drąsiau elgtis visuomenėje.

Akademinio piešimo ir tapybos studija
Akademinio piešimo ir tapybos programa skirta vaikams nuo dvylikos metų ir vyresniems, norintiems išmokti tikroviškai pavaizduoti daiktus, gamtą, žmones, bei kūrybiškai panaudoti įgytas žinias. Studijoje vaikai išmoks skirtingų dailės technikų, susipažins su įvairiais dailės stiliais, menininkų kūryba, toliau lavins, vystys ir atskleis savo gebėjimus. Išmoks piešimo, tapybos, kompozicijos, šviesotamsos ir perspektyvos pagrindų. Įgys naudingos patirties ruošdamiesi bei dalyvaudami meniniuose konkursuose.
Renkamos grupės
12 - 29 metų.

Dailės technologijos "Menų laboratorija"
Menų laboratorijos programa skirta septynerių metų ir vyresniems vaikams įgyti dailės kompetencijas, atskleisti bei ugdyti jų meninius gebėjimus, individualumą, kultūrinį sąmoningumą, estetinį suvokimą, tenkinti dailės pažinimo ir raiškos poreikius. Kuriant grupinius kūrybinius darbus, bei aptariant individualius darbus, ugdyti vaikų draugiškumą ir toleranciją. Vaikai įgis patirties dalyvaudami parodose bei konkursuose.
Renkama grupė
7-12 metų.