Programos

SVJC Dailės darbai neįgaliesiems
Dailės darbai neįgaliesiems – tai ne vien piešimas ant popieriaus. Vieni ugdytiniai piešia, kiti siuvinėja, treti – daro raižinius. Skiriama bendra kūrybinė užduotis, bet kiekvienas pats renkasi, kaip kurs.
Centre praleidžiame daug laiko, tad turime ir ne vieną smagią arbatos pertaukėlę. Ugdytiniai bendrauja, pažįsta meną, jei nori – mokosi skaičiuoti, taisyklingai kalbėti ir kitų jiems įdomių dalykų.

SVJC Dailės studija „Spalviukai“
Dailės studija „Spalviukai“ – tai mažo takelio, padėsiančio formuotis kūrybiškai asmenybei, pradžia. Užsiėmimuose atliksite įdomias tapybos, grafikos bei mišrių technikų užduotis, rengsite parodas bei dalyvausite konkursuose. Kitaip tariant – mokysitės drąsiai žvelgti į mus supantį pasaulį ir atspindėti jį įvairiomis dailės raiškos priemonėmis.

SVJC Vaizduojamoji dailė
Vaizduojamoji dailė – puikus užsiėmimas visiems: svajojantiems apie dailininko šlovę ar tiesiog norintiems lavinti savo kūrybiškumą, ,,žaisti“ spalvomis, tobulėti, originaliai mąstyti, improvizuoti ir bendrauti. Užsiėmimų metu vaikai ir jaunuoliai atsipalaiduos, leis laisvai lietis savo fantazijai, ugdysis kaip kūrėjai ir kaip meno mylėtojai. Darbo procese persipins patirtis ir pažinimas, džiaugsmas ir ramybė, saviraiška ir kūrybiškumas.
Parodos bus puiki proga vaikams ir jų artimiesiems pasidžiaugti kūrybos rezultatais, įvertinti savo ir draugų darbus, maloniai pabendrauti.

SVJC Komiksai
Komiksai – tai iškalbingas menas. Būrelyje mokysitės, kaip išreikšti idėjas vaizdų ir trumpų sakinių deriniais. Popieriaus lape, o jei panorėsite, ir kompiuterio ekrane kursite personažus ir jų istorijas, formuosite savitą stilių. Rasite būdų, kaip sukurtais komiksais papuošti plakatus, lipdukus ar net nuobodaus viršelio knygas! Pasaulėžiūrą plėsite ir įkvėpimo semsitės ne tik iš draugų, bet ir iš garsiausių menininkų darbų.

SVJC Japonijos šiuolaikinis menas
Drožkite pieštukus, nes Japonijos šiuolaikinis menas jau čia! Ne paslaptis, kad japoniška animacija (anime) ir komiksai (manga) – vieni geriausių pasaulyje. Tai meistriškai sukurti personažai ir jų pasauliai, sugalvotos iki smulkmenų istorijos, nuostabiai nupiešti šedevrai turintys savyje tai, ko negali perteikti joks tradicinis kinas! Ar teko matyti „Stebuklingi Šihiros nuotykiai Dvasių pasaulyje“, „Princesė Mononokė“, „Keliaujanti Haulo pilis“ filmukus? Pasižiūrėkite, juose tiek daug visko!
Šiame būrelyje visapusiškai pažinsite Japonijos šiuolaikinį meną – gvildensite anime ir manga istoriją, mokysitės piešti, formuosite savitą piešimo stilistiką. Įkvėpimo semsitės iš anime filmukų ir manga knygų. Pamažu ne tik kitų autorių, bet ir jūsų sukurtos istorijos taps prasmingos, originalios ir suprantamos visiems skaitytojams.

SVJC Anime
Anime užsiėmimuose mokysimės piešti mėgstamus animacinių filmų herojus ir savo sukurtus personažus, juos lipdysime, išbandysime įvairias piešimo technikas!
Būsime maksimaliai kūrybiški.
Pamažu formuosime savo unikalų stilių.

SVJC Vilijos Galdikaitės dailės studija
Vilijos Galdikaitės dailės studijoje pažinsite dailę nuo pat pagrindų! Žaismingoje aplinkoje piešite, tapysite, raižysite ir net spausdinsite. Spalvų spektras, komponavimas ir piešimo technikos taps geriausiais draugais, kurie leis išreikšti save, įgyvendinti net ir išradingiausius vaizduotės norus, pamažu kurs jaukumu dvelkiančias darbų parodas.

SVJC Meno džiunglės
Meno džiunglėse – skinsitės kelią į savo kūrybingumą! Čia pažinsite pagrindines dailės priemones ir technikas – tapysite, liesite, taškysite, raižysite, maišysite, taškuosite, brūkšniuosite, derinsite ir laisvai eksperimentuosite! Piešiniuose keliausite nuo visumos prie detalės, nuo detalės prie visumos. Tokiu būdu lavinsite regimąją atmintį ir vaizduotę, išmoksite įgyvendinti net ir pačius nerealiausius sumanymus.

Emocinio intelekto ugdymas per dailės terapiją
Dailės terapijos užsiėmimai skirti paaugliams nuo 12 iki 18 m., kurie domisi psichologija, nori geriau pažinti, suprasti save ir kitus, tobulinti bendravimo įgūdžius. Per užsiėmimus piešime, kursime koliažus ir skulptūras. Dalyviai mokysis reikšti savo jausmus ir mintis, pristatyti savo darbus, mokinsis reflektuoti apie kitų darbus. Vaikai ugdysis socialines, asmenines, bendravimo kompetencijas.

Dailės pradmenys
Dailės mokymas apima tris pagrindines sritis: 1. plastinę vizualinę patirtį aprėpia gamtos, daiktinės aplinkos, situacijų, reiškinių, dizaino, dailės estetinį suvokimą, išgyvenimą, apmąstymą; 2. raišką: pratybas, kūrybą (atveriančią galimybė moksleiviui išreikšti save patį, savąją patirtį, giliau suvokti perteikiamų žinių esmę); 3. teorines žinias. Siekiama visų veiklos sričių sąlyčio, atsižvelgiant į vaikų gebėjimus ir poreikius. Dailės mokymas lavina kūrybiškumą, skatina stebėti ir analizuoti aplinką, padeda patirti kūrybos džiaugsmą, pasitikėjimą savimi, praplečia kultūrinį akiratį, estetinę nuovoką.

Menų terapija specialųjų poreikių turintiems vaikams
Menų terapijos būrelio programa skirta ir sveikiems, ir negalią, SUP turintiems vaikams, kurie nori pažinti savo vidinį pasaulį, pamatyti savo viduje slypinčią drąsą ir jėgą, džiaugsmą ir stiprybę. Užsiėmimo metu didžiausias dėmesys bus skiriamas emocinio atsipalaidavimo, jausmų raiškai kūrybinio proceso metu. Mokysimės kurti ir džiaugtis savo kūryba: žaisime su spalvomis, formomis, faktūromis, tapysime guašu, piešime visomis įmanomomis priemonėmis – teptukais, pieštukais, flomasteriais, kempinėlėmis, voleliais, pirštais, delnais... Lipdysime iš molio. Kuriant grupėje stiprėja ryšys su draugais, lavinama vaizduotė ir kūrybiškumas. Užsiėmimų metu bus sukurta saugi aplinka, kur vaikai galės išreikšti savo emocijas.
dailės-keramikos studija "Menukų kraitelis"
Per savaitę vyks dvi pamokos: viena pamoka – piešimo, kita – keramikos. Šių pamokų metu siekiama individualizavimo – orientuojamasi į mokinį, jo pasiekimus ir mokymosi ypatumus, individualią gabumų raidą. Šiuolaikiškumo ir dermės – derinamos tradicijos ir ugdymo naujovės. Kūrybingumo ir iniciatyvumo – ugdomas mokinių kūrybinis mąstymas, atsakomybės už savo mokymąsi prisiėmimas, taip pat meninės raiškos pasiekimų pristatymo visuomenei gebėjimai.
Menų gurmanai
Programa padės formuoti pirminius stebėjimo, analizavimo ir interpretavimo įgūdžius. Suteiks pradines elementariąsias žinias apie pagrindines dailė šakas. Ugdysime dailės kūrinio suvokimo pradmenis. Domėsimės šiuolaikiniu menu, jo tendencijomis. Tyrinėsime savo aplinką ir joje esančią meno įvairovę, kokie kūriniai yra mūsų gyvenimo palydovai, kodėl jie yra svarbūs. Kursime įvairias menines kompozicijas, diskutuosime ir aptarsime jų estetines savybes.
Spalvotas pasaulis
Studijuosime spalvininkystę, tapybinę plastiką, įvaldysime formos ir erdvės kūrimą spalva, susipažinsime su įvairiomis tapybos technikomis, tapybos žanrais. Lavinsime vaikų fantaziją – vaikai improvizuos, kurs savo kompozicijas, rengsime savo darbų parodas. Programa padės formuoti pirminius stebėjimo, analizavimo ir interpretavimo įgūdžius. Suteiks pradines elementariąsias žinias apie pagrindines dailės šakas. Ugdysime dailės kūrinio suvokimo pradmenis.
Meninės technologijos pradedantiems
Programa suteikia galimybę atskleisti vaiko kūrybines galias ir gebėjimus. Per savaitę vyks du užsiėmimai: vienas – piešimo, kitas – keramikos. Šių užsiėmimų metu siekiama individualizavimo – orientuojamasi į vaiką, jo pasiekimus ir mokymosi ypatumus, individualią gabumų raidą. Šiuolaikiškumo ir dermės – derinamos tradicijos ir ugdymo naujovės. Kūrybingumo ir iniciatyvumo – ugdomas mokinių kūrybinis mąstymas, atsakomybės už savo mokymąsi prisiėmimas, taip pat meninės raiškos pasiekimų pristatymo visuomenei gebėjimai.

Fotografija
Fotografijos užsiėmimų metu mokiniai supažindinami su fotografijos abėcėle: diafragmų ypatumais, išlaikymais ir kitomis techninėmis fotografavimo subtilybėmis. Vėliau atliekami kūrybiniai darbai – tai tematinės kompozicijos, portreto, peizažo, reportažinio fotografavimo renginių metu ir kitos užduotys.
Vaikai šiame kolektyve smalsūs ir draugiški. Jie mokosi ne tik fotografavimo, bet ir komandinio bendravimo. Užsiėmimų metu moksleiviai aptaria ir jiems aktualias temas, susipažįsta su šiuolaikinės fotografijos tendencijomis ir stilistikomis.

Dailės technologijos
Dailės technologijų programa skirta septynerių metų ir vyresniems vaikams įgyti dailės kompetencijas, atskleisti bei ugdyti jų meninius gebėjimus, individualumą, kultūrinį sąmoningumą, estetinį suvokimą, tenkinti dailės pažinimo ir raiškos poreikius. Kuriant grupinius kūrybinius darbus, bei aptariant individualius darbus, - ugdyti vaikų draugiškumą ir toleranciją. Vaikai įgis patirties dalyvaudami parodose bei konkursuose.
Vaikai išmoks naudotis pagrindinėmis dailės raiškos meninėmis bei techninėmis priemonėmis, atskleis ir vystysis jų kūrybiniai ir meniniai raiškos gebėjimai, savarankiškumas, bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžiai. Praplės savo akiratį, pažins savo krašto ir pasaulio kultūrą.

Skulptūrinės ir taikomosios keramikos studija
Keramikos studijos programa skirta vaikams, norintiems susipažinti su molio, šamoto, gipso lipdymo technikomis. Tai - pažintis su formomis, molio raiškos galimybėmis, darbo technologijomis. Studijos lavins erdvinį-meninį suvokimą – formų dydžių pasirinkimą, derinimą tarpusavyje, mokys meninės kalbos - paviršių pasirinkimo ir derinimo, spalvinio pajautimo ir dekoravimo įvairovės. Būrelyje vaikai susipažins su įvairiais molio formavimo būdais: formavimu iš molio plokštės, skulptūriniu lipdymu, žiedimu, virveline keramika, molio atspaudais iš pasigamintų formų. Įvairių dekoro būdų: faktūrų, ornamentų, spalvų derinimo. Įvairių paviršiaus apdirbimo technikų: angobavimo, poliravimo, glazūravimo, piešimo poglazūriniais pieštukais. Mokysimės pasigaminti funkcionalius daiktus, skulptūrinius objektus. Lavinsime gebėjimą generuoti idėjas ir jas įgyvendinti, pritaikyti darbus, jais puošti aplinką. Dirbdami kartu vaikai įgis komunikacijos įgūdžių, praplės akiratį lankydami parodas, susipažins su įvairių šalių liaudies keramika, Lietuvos keramikos asmenybėmis bei jų darbais, ugdysis meninį skonį, diskutuos, lavins vaizduotę ir kūrybiškumą. Organizuosime parodas, dalyvausime įvairiuose projektuose.

Keramikos pradmenys
Keramikos studijos programa skirta ketverių- šešerių metų vaikams, norintiems teoriškai ir praktiškai susipažinti su molio formavimo būdais (lipdymas, žiedimas, spaudimas, kočiojimas, klijavimas ir t.t.).
Keramikos užsiėmimų tikslas lavinti smulkiąją motoriką, erdvinį mąstymą, proporcijos ir formos suvokimą, taip pat išlaisvinti fantaziją. Pirštais ir rankomis spaudžiama, minkoma, kočiojama medžiaga padeda kaupti juslinę patirtį. Molis – tai medžiaga, padedanti atsipalaiduoti ir lengviau išreikšti emocijas, kartais tai gera priemonė pykčiui ir agresijai išlieti.
Užsiėmimų metu išbandysim įvairius lipdymo būdus , ornamentavo technikas, lavinsime saviraišką ir meninę fantaziją, mokysimės įgyvendinti idėjas bei aptarsime.
Į „Mažąją akademiją“ kviečiami 4–6 metų vaikai.

Meninės fotografijos studija
Meninės fotografijos studija yra skirta paaugliams, norintiems susipažinti su fotografija ar pagilinti jau turimas žinias. Pamokų metu dėmesys kreipiamas tiek į teorines fotografijos istorijos, konteksto detales, tiek į praktinę analoginės ir skaitmeninės fotografijos pusę, nagrinėjami Lietuvos bei užsienio autorių darbai, diskutuojama šiuo metu aktualiais fotografijos klausimais, lankomos parodos, muziejai. Kurso metu mokiniai ruošia individualius projektus, kartu organizuoja parodą, taip ugdydami savo kūrybiškumą, kritinį mąstymą, komandinį darbą. Tai būdas realizuoti save ir išlaisvėti saugioje aplinkoje.