Vilniaus antakalnio atviro jaunimo centro mobilus darbas su jaunimu
Vilniaus antakalnio atviras jaunimo centras vykdo mobilų darbą žemiau pateiktomis temomis.
1. Pozityvus bendravimas
Kaip mes bendraujame? Įvairūs komunikacijos būdai. Bendravimas – procesas, kurio reikia mokytis. Grožis mūsų skirtingume. Kaip pastebėti gerą kitame? Kaip išreikšti savo nuomonę?
2. Kaip bendrauti su tėvais, kad jie mane suprastų?
Kas yra komunikacija? Kas yra pozityvus bendravimas? Tėvų/mūsų lūkesčiai. Kokios yra mano namų taisyklės? Kaip suprasti, ką galvoja tėvai ir kaip pasakyti, ką galvoju aš.
3. Pozityvioji psichologija
Kaip aš jaučiuosi? “The Wheel of Life” metodas. Savo dabartinės situacijos analizė ir pasidalinimas (pasirinktinai). Koučingo samprata. SMART metodas (tikslų kėlimas). Užduotis porose: planavimas.
4. Kaip likti autentiškam įvaizdžių pasaulyje?
Kas yra asmenybė? Forerio-Barnumo eksperimentas. Autentiškas/unikalus/kitoks – ką tai reiškia? Autoritetai/pavyzdžiai, kuriais norėčiau sekti. Kas yra tikrasis aš?
5. Savanorystė (Lietuvoje ir užsienyje)
Kas yra savanoris? Užduotis: duodu/gaunu. Savanorystė užsienyje, EVS (Urškos patirtis). Tarptautiniai jaunimo projektai.
6. Tarpkultūriškumas
Ką reiškia būti lietuviu pasaulyje? Kaip lietuvius mato užsieniečiai? Kokios šalys mums yra įdomiausios? Ar būtinai reikia turėti daug pinigų, kad galėtum keliauti? Galimybės neribotos! Kur jų ieškoti? Erasmus+ pristatymas. EVS savanorės Urškos (Slovėnija) patirtis Lietuvoje.