STEAM iššūkis


Programa galiojo iki: 2021-08-31
Veiklos tipas: Būrelis
Veiklos sritis ir rūšis: Techninė kūryba, Kita
Telefonas: +37052733333
El. pastas: centras@svjc.lt
Programa akredituota

Lietuvoje tikslieji, gamtos ir technologijų mokslai nepritraukia pakankamo skaičiaus žmonių.

Viena iš priežasčių yra pernelyg teorinis tiksliųjų ir gamtos dalykų mokymas, trūksta praktiškumo bei supratimo, kaip tikslieji dalykai gali būti pritaikomi kasdieniniame gyvenime.

Siekiant priartinti prie realybės ir praktiško panaudojimo STEAM (praktika jungianti mokslą, technologijas, inžineriją, menus ir matematika) iššūkio būrelio dalyviai sukurs unikalius projektus dirbdami komandose ir individualiai bei vadovaujantis STEAM metodika ugdys savo mokslinius, technologinius, inžinerinius, meninius ir matematinius įgūdžius. Realizuodami savo sumanymus, vaikai ugdys savarankiškumą, pasitikėjimą savimi, gebėjimą planuoti ir įgyvendinti techninės kūrybos projektus nuo pradžios iki galo, spręsti procese kylančias problemas. Šie vertingi įgūdžiai pravers ne tik užsiėmimo metu, bet ir kitose gyvenimo srityse. Būrelyje vaikai mokysis kruopštumo, ugdys kantrybę, pagarbą aplinkai ir mokysis bendrauti su bendraamžiais.


Vaikų pažangos skatinimas, vertinimas ir įsivertinimas

Prasmingiausias ugdytinių pažangos rodiklis, o tuo pačiu ir priemonė įvertinti pažangą yra vaikų sukonstruoti darbai. Kiekvienas sukurtas objektas (tiltas, automobilis, paukščių lizdas ir kt.) yra demonstruojamas būrelyje ir kolektyvas vertina. Aptariama , kas buvo sudėtingiausia, kas pasisekė, ką reikia tobulinti. Tai padeda vaikams kelti naujus tikslus ir tobulėti. Kiekvienas savarankiškai ar komandose sukurtas gaminys atskleidžia vaiko sugebėjimus, padeda apmąstyti savo veiklą ir sekti progresą.

Kiekvienas vaikas turi savo STEAM iššūkis pasą, kuriame rinks lipdukus (1 įgyvendintas iššūkis – 1 lipdukas), o kai surinks 10, jo lauks dovana!

Tėvai po kiekvieno užsiėmimo el. paštu taip pat gaus vaikų nuotraukas ir trumpą aprašymą koks užsiėmimo tikslas, ką nuveikėme ir ką svarbu ugdyti.

Visiems programos dalyviams yra išduodami Lietuvos vaikų ir jaunimo centro programos baigimo pažymėjimai, paliudijantys, kokias bendrąsias ir dalykines kompetencijas vaikai ugdė programos metu.

 


Lankančiųjų amžius: 6–10 m.

Tvarkaraščius ir vykdymo vietas rasite pagal paiešką nuorodoje https://www.emokykla.lt/neformalus/edukacija/programos-mokiniams/vilniaus-miesto-savivaldybe/461