Romų vaikų tautybės integravimas į visuomene per sportą
Labai svarbu, kad ir romų tautybės vaikai gautu pilnavertį sportinį pasirengimą, mokėtu žaisti ir žinotu sportinių žaidimų taisyklės. Romų tautybės vaikai dažniausiai per kūno kultūros pamokas mokyklose, dėl daugelį priežasčių ne sportuoja. Vaikai neturi sportinės aprangos, gėdinasi savo bendraamžių. Mergaitėms sportuoti, arba persirengti sportine apranga neleidžia tradicijos ir papročiai.
Sportinių žaidimų poveikis vaiko sveikatai ir organizmui pagristas gausiausių mokslinių tyrimų rezultatais. Ypač sportiniai žaidimai yra aktualus šiandien. Kompiuterinei žaidimai, televizorius, neteisingą mitybą verčia vaiką itin mažai judėti. Daugiau laiko vaikai privalo leisti gryname ore bei sporto salėse o ne namuose, uždarose patalpose. Apie tai būtina ne tik žinoti, bet ir vykdyti vaikų tėvams.
Turiu didelę patirti dirbant su vaikais ir su romais šioje srityje. Nuo 2007 metų sėkmingai vadovauju projektu – „Sportas be žalos sveikatai“. Esu tikras, kad žaidžiant futbolą, tinklinį, krepšinį, grindų riedulį bei stalo tenisą, bus lavinamos ir stiprinamos ne tik vaiko jėgos, greičio, vikrumo, lankstumo bei ištvermės fizinės savybės. Sportinei žaidimai yra stiprus motyvacijos poveikis atitraukiantis romų tautybės vaikus nuo pulto, monitoriaus, šaldytuvo ir neigiamo čigonų taboro poveikio versdamas vaikus sportuoti.
Programos teorinė dalis padės romų vaikams suprasti ir įsisavinti visus sportinių žaidimų naudingus sveikatai poveikius. Įdiegs sveikos gyvensenos būtinumą bei poreikį sportuoti visą gyvenimą.