„Phablabs 4.0 laboratorija“ – skaitmenizuotos gamybos technologijos ir Fotonikos mokslas


Programa galiojo iki: 2019-06-30
Veiklos tipas: Būrelis
Veiklos sritis ir rūšis: Technologijos
Telefonas: +37065366699
Adresas: M-Lab, M.K. Paco g. 4, VIII, Vilnius
Adresas: Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos FabLab, S. Konarskio g. 27, Vilnius
Adresas: Vilniaus Balsių progimnazijos FabLab, Bubilo g. 8, Vilnius
Kaina: 40.00 € mėnesiui
Programos kaina, pasinaudojant neformalaus ugdymo krepšeliu 25.00 € mėnesiui
Programa akredituota

Programa parengta pagal projekto Europinio projekto Phablabs 4.0 (www.phablabs.eu) medžiagą, mokymo (si) turinys orientuotas į praktines veiklas, apimančias skirtingas fundamentines fotonikos mokslo sritis bei optikos ir šviesos manipuliacijos ir principų panaudojimą techninėje kūryboje – nuo informacijos perdavimo iki optinių reiškinių, iliuzijų ar šviesos efektų. Praktinių užsiėmimų metu, naudojant atviro kodo 3D ir 2D modeliavimo programas, skaitmenizuotos gamybos ir litavimo įrangą, mikrovaldiklius ir įvairius elektronikos bei optikos, fotonikos komponentus bus kuriami ir gaminami išmanūs ir paprasti prietaisai, pagal skirtingas temas, kurių metu praktiškai pritaikomi šviesos arba optikos principai ar reiškiniai. Dalyviai įgys naujų tarpdisciplininių ir praktinių įgūdžių sujungiant Fotonikos ir skaitmenizuotos gamybos technologijų laboratorijų, kitaip vadinamų FabLab (www.fablabs.io) pasaulius, susipažins su šviesos panaudojimo technologijose principais. Pagal programą vykdomų užsiėmimų metu bus ugdomos bendrosios kompetencijos: savarankiškas ir patyriminis mokymasis ir problemų sprendimas naudojant technologijas, kūrybiškumas, kritinis mąstymas, „mokymasis per techninę kūrybą“ ir „techninė kūryba per mokymąsį („learning by making and making by learning“ angl.).


Vaikų pažangos skatinimas, vertinimas ir įsivertinimas

Programą didžiaja dalimi sudaro praktinės veiklos. Užsiėmimų metų bus mokinama skaitmenizuotos gamybos technologijų įrangos pritaikymo galimybių integruojant jas su Fotonikos mokslu, taip pat skirtingomis naudojamomis medžiagomis bei komponentais, atviro kodo programine įranga. Vaikai kuria įvairius prietaisus bei daiktus ir turi galimybę prisidėti prie jų dizaino ir technologinių sprendimų - tokiu būdu geriau suprasti įrangos ir technologijų galimybes, taip pat medžiagas, jų atsparumą ir panaudojimą kituose projektuose.  Programos metu taip pat yra pristatomos įvairos atviro kodo projektų platformos, projektai kurie sukurti įvairių technologijų pagalba, projektų dokumentavimas bei skatinimas dalijimasis žiniomis.


Mokytojų kvalifikacija

2 Vilniaus mokyklų technologijų ir informatikos mokytojai, 2 M-Lab instruktoriai turintys 3 metų patirtį inovatyvaus ir technologijų (FabLab) neformaliojo švietimo patirtį įgytą skirtingose Lietuvos mokyklose.


Mokytojų kvalifikacija

2 Vilniaus mokyklų technologijų ir informatikos mokytojai, 2 M-Lab instruktoriai turintys 3 metų patirtį inovatyvaus ir technologijų (FabLab) neformaliojo švietimo patirtį įgytą skirtingose Lietuvos mokyklose.


Lektorius: Ieva Marija Dautartaitė, Henrikas Vaišvila, Justė Ledienė, Justas Ingelevičius
Lankančiųjų amžius: 10–19 m.
Viso vietų: 30
Laisvų vietų: 30