Mobilus darbas su jaunimu Vilniaus mieste


Veiklos tipas: Kitos programos vaikams ir jaunimui
Veiklos sritis ir rūšis: Kita
Telefonas: 852112010
Programa neakredituota

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų skyrius organizuoja paskaitas Vilniaus miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklose. Susitikimo metu mokiniams bus pristatomos veiklos sritys, kuriose suinteresuoti moksleiviai galės susipažinti su vietos savivalda, jaunimo organizacijų veikla bei prisidėti prie moksleivius dominančios veiklos. Susitikimo tikslas – informuoti ir konsultuoti jaunus žmones apie savanorystę, karjerą, savivaldybės veiklą ir kt.

Savivaldybės ir Jaunimo organizacijų veiklas, taip pat, skatinti jaunimo domėjimąsi valstybės reikalais bei savo ateitimi. Pateikiamos susitikimo temos (galima pasirinkti vieną ar kelias):

1. Kur savanoriauti Vilniaus mieste?

2. Grafitti – riba tarp meno ir vandalizmo.

3. Apie Europos Parlamentą kitaip.

4. Pamoka „Kaip surasti savo svajonių darbą".

5. Pamoka/ praktika „Savivaldybė ir vietos savivalda".

6. Pamoka/ mokymai „Jaunimo politika - kas tai ir su kuo valgoma?"

7. Rikiuotės pratybos

8. Ginklai ir amunicija

9. Paskaita apie Lietuvos kariuomenę

10. Linksmos karinės estafetės

Vizito trukmė: 45 - 60 min. 


Lankančiųjų amžius: 16–19 m.

Kur savanoriauti Vilniaus mieste?

Susitikimo metu bus pristatomos savanorystės, praktikos, stažuočių galimybės Vilniaus mieste. Bus pristatoma savanorystės nauda, jos įtaka studijoms bei darbui. Susidomėję dalyviai taip pat galėtų savanoriauti Savivaldybėje.

Grafitti – riba tarp meno ir vandalizmo.

Pamokos metu moksleiviai, išvengiant sausos teorijos, bus supažindinami su graffiti atsiradimo istorija, stilių įvarovė, piešimo technika ir kt.. Atsižvelgiant į skirtą laiką, drauge su moksleiviais, bandytume atlikti praktines užduotis, taip skatinant jaunimą užsiimti aktyvia, kūrybine veikla.

Apie Europos Parlamentą kitaip.

Projektas leidžia praktiškai sužinoti, kaip vyksta darbas tiesiogiai renkamame Parlamente. Pamokos metu bus pristatoma trumpa teorinė medžiaga. Skirta 10 – 12 klasių moksleiviams.

Pamoka „Kaip surasti savo svajonių darbą".

Pamoka apimtų temas apie patirtį dirbant skirtingą darbą skirtingose sferose (jaunimo ir nevyriausybinės organizacijos, pirvatus verslas, valdžios sektorius), formalaus ir neformalaus išsilavinimo, asmeninių savybių ir motyvacijos svarbą ieškant savo svajonių darbo. Pamoka skirta 10 - 12 klasių moksleiviams.

Pamoka/ekskursija „Savivaldybė ir vietos savivalda".

Pagrindinė tema - kas yra Savivaldybė, kas ją sudaro, kokias veiklos sritis kuruoja, už ką atsakinga ir kaip veikia. Taip pat, kas yra Savivaldybės taryba, kaip ji renkama; kaip patenkama į Savivaldybę, kaip priimami sprendimai ir t.t. Skirta 10-12 klasių moksleiviams. Jeigu pamoka orgnaizuojama Savivaldybėje, pamokos trukmė - 2 akademinės valandos.

Pamoka/mokymai „Jaunimo politika - kas tai ir su kuo valgoma?"

Pagrindinė pamokos tema - jaunimo politika Savivaldybėje ir/ar nacionaliniu lygmeniu. Kas priima sprendimus, susijusius su jaunimu nacionaliniame/savivaldybių lygmenyje? Kas yra jaunimo nevyriausybinė organizacija (JNVO)? Kokią įtaką daro JNVO jaunimo klausimais? Ką daro savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius? Ar gali ir kur gali jaunimas prisidėti prie jaunimo politikos? Tai yra klausimai, kurie gali būti paliesti pamokoje. Skirta 10-12 klasių moksleiviams.

Rikiuotės pratybos

Stovėsenos, judėjimas, sukiniai, vadovavimas (vieta - koridorius, fojė, aktų salė, specialios aprangos nereikia.) Užsiėmimus vestų Lietuvos kariuomenės, Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Vilniaus RKPKS kariai.

Ginklai ir amunicija

Ginkluotė ir amunicija naudojama Lietuvos kariuomenėje su galimybe palaikyti ginklą rankose ir padaryti nuotrauką (vieta - klasė, specialios aprangos nereikia.) Užsiėmimus vestų Lietuvos kariuomenės, Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Vilniaus RKPKS kariai.

Paskaita apie Lietuvos kariuomenę

Tarnybos būdai, kariuomenės sudėtis, filmukai apie kariuomenę (vieta - klasė, reikalingas įgarsinimas, multimedija , kompiuteris, specialios aprangos nereikia.) Užsiėmimus vestų Lietuvos kariuomenės, Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Vilniaus RKPKS kariai.

Linksmos karinės estafetės

Estafetės su karinė ekipuotė (vieta - sporto salė, reikalinga sportinė apranga). Esant šiltam orui rikiuotės , estafetės, ginklų ir amunicijos pratybos gali būti vedamos lauke.) Užsiėmimus vestų Lietuvos kariuomenės, Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Vilniaus RKPKS kariai.

Dėl susitikimo derinimo kreiptis į jaunimo reikalų koordinatorių telefonu +370 6875 1907 arba el. paštu: jrs@vilnius.lt.