„Meškėnų laboratorija“ –skaitmenizuotos gamybos technologijų užsiėmimai pagal Fab Ed ir STEAM metodologiją.


Programa galiojo iki: 2017-06-30
Veiklos tipas: Būrelis
Veiklos sritis ir rūšis: Dailė, Techninė kūryba, Gamta, ekologija, Informacinės technologijos, Technologijos, Medijos
Telefonas: +37065366699
Kaina: 40.00 € mėnesiui
Programos kaina, pasinaudojant neformalaus ugdymo krepšeliu 25.00 € mėnesiui
Programa neakredituota

Auganti skaitmenizuotos gamybos technologijų įtaka pasaulio mokslo, gamybos ir industrijų srityse rodo, kad yra būtinas šių technologijų panaudojimo ir praktinio pritaikymo suvokimas įvairiose srityse, ypač švietimo - formalaus bei neformalaus ugdymo. Siekiant pristatyti pažangias naujoves ir panaudojant MIT (Masačiusetso technologiju institutas, JAV) sukurtą skaitmenizuotos gamybos laboratorijos modelį „Fab-Lab“ ir Fab Ed metodologiją yra parengta STEAM neformalaus ugdymo programa mokyklinio amžiaus vaikams.

„Meškėnų laboratorija“ programos metu vaikai supažindinami su praktinėmis skaitmenizuotos gamybos įrangos bei programuojamų mikrovaldiklių technologijų pritaikymo galimybėmis, atviro kodo programomis, atviro kodo žinių dalijimosi platformomis ir atviro kodo projektų dokumentavimu.

Užsiėmimų metu naudojama Fab Ed metodologija, kuri yra parengta ir pritaikyta jaunimo STEAM programoms mokyklose. Mokomųjų-kūrybinių užsiėmimų proceso metu, kuriant prototipus bei tarpdisciplininius - inžinierinius, menų, dizaino ir pan. projektus bus suteikiamos bazinės žinios ir susipažindinimas su standartine skaitmenizuotos gamybos laboratorijos - Fab Lab įranga (lazerine pjaustykle, 3D spausdintuvu, Vinilo pjaustykle (Ploteriu), elektronikos dirbtuvėmis, kompiuteriu valdomomis medžio frezavimo staklėmis (CNC). Taip pat su Arduino programavimo, 3D, 2D (CAM/CAD) dizaino programomis. Kaip galimos papildomos veiklos, yra organizuojamos dirbtuvės elektronikos perdirbimo tema, kur panaudojant senų ar nenaudojamų elektronikos įrenginių komponentus kuriami projektai pvz. išrinkus paprastą spausdintuvą arba grotuvą iš varikliukų yra kuriamas robotas, kurio korpusas projektuojamas ir pjaunamas iš faneros su lazerine pjaustykle, dalys atspausdinamos 3D spausdintuvu, prijungiamas programuojamas mikrovaldiklis „Arduino“, prilituojami LED šviestukai ir pan.


Lankančiųjų amžius: 10–19 m.
Viso vietų: 40