Kūrybinės dirbtuvės „Teslos akademija“


Programa galiojo iki: 2023-06-01
Veiklos tipas: Būrelis
Veiklos sritis ir rūšis: Techninė kūryba
Telefonas: 860138397
Kaina: 110.00 € mėnesiui
Programos kaina, pasinaudojant neformalaus ugdymo krepšeliu 90.00 € mėnesiui
Programa neakredituota

Techninės kūrybos būrelis 14-17 metų moksleiviams, „Teslos akademija“ vyksta Energetikos ir technikos muziejaus (pirmosios viešosios Vilniaus elektrinės) dirbtuvėse, kurios pavadintos žymaus išradėjo, fiziko, mechanikos ir elektros inžinieriaus Nikola Teslos garbei.

Ką veiksime šiose dirbtuvėse? Mokysimės naudotis tokiomis šiuolaikinėmis technologijomis kaip CO2 lazeris, trimačiai spausdintuvai, plataus formato ploteris, mikrovaldikliai ir kita elektronika. Susipažinę ir įvaldę naujausią įrangą, gaminsime pasirinktą daiktą: nuotrauką-šviestuvą, išmaniųjų namų sistemą ar muziejaus eksponatą. Pabaigę „Teslos akademiją“ dalyviai įgis programavimo, litavimo ir elektronikos pagrindus.

Techninės kūrybos būrelis lavina inžinerinį mąstymą ir kompetencijas, kūrybiškumą, yra orientuotas į užsibrėžtų tikslų įgyvendinimą, problemų sprendimą ir mokymąsi per praktiką.

Būrelis išskirtinis tuo, kad jame vadovaujamasi neformalaus švietimo principais – moksleiviai išmėgina įvairias technologijas, atranda savo domėjimosi sritį ar nuo pat pradžių gilina žinias pasirinktoje srityje: inžinerijoje, elektronikoje, programavime.

Būrelio dalyviai kuria ir įgyvendina individualius arba grupinius projektus. Vadovavimas užsiėmimams yra lankstus ir pritaikytas prie kiekvieno moksleivio turimų žinių bei poreikių. Būrelio vadovas – elektronikos inžinierius ir elektronikos dirbtuvių kuratorius Andžejus Kuldoš.

Kodėl verta dalyvauti „Teslos akademijoje“?

 • Dirbtuvės aprūpintos naujausia įranga;
 • Integruoti inžinerijos, elektronikos, programavimo užsiėmimai;
 • Dėmesys kiekvieno moksleivio poreikiams ir žinioms;
 • Derinamas individualus ir komandinis darbas;
 • Mokymasis per praktiką;
 • Veiklos vyksta autentiškoje erdvėje – istorinėje Vilniaus centrinėje elektrinėje;
 • Kompetentingas vadovas.

 

„Teslos akademijos“ programa:

 • Pirmasis susitikimas – įvadas, susipažinimas;
 • Pirmasis mėnuo – saugaus darbo su įranga (penkiais FDM technologijos ir vienu SLA technologijos 3D spausdintuvu, 100×70 cm dydžio lazeriu, plataus formato CO2 ploteriu, mikrovaldikliais, jutikliais ir kitais elektronikos komponentais) mokymai, susipažinsime su pagrindiniais jų veikimo principais ir panaudojimo galimybėmis;
 • Atviri užsiėmimai. Pasiskirstę į mažas grupeles eksperimentuosime;
 • Naudodamiesi įgytomis žiniomis ir įgūdžiais kiekvienas individualiai įgyvendinsime pasirinktą techninės kūrybos projektą;
 • Mokslo metų aptarimas – kilę iššūkiai ir patirta sėkmė.

Vaikų pažangos skatinimas, vertinimas ir įsivertinimas

Pagrindiniu paskatinimu ir įvertinimu taps pasirinkto kūrybos projekto aptarimas, kurio metu projektų autoriai aptars kilusius iššūkius ir būdus sėkmingai įgyvendinti projektus. Pažanga bus vertinama individualiai, atsižvelgiant į kiekvieno dalyvio išsikeltus tikslus, pasirinkto techninio projekto specifiką ir išbaigtumą.


Mokytojų kvalifikacija

Programos kuratorius Andžejus Kuldoš yra Energetikos ir technikos muziejaus Elektronikos dirbtuvių kuratorius, Vilniaus Gedimino technikos universitete (Vilnius Tech) A. Kuldoš baigė elektronikos inžinerijos studijas. Energetikos ir technikos muziejuje jis veda edukacijas moksleiviams bei studentams.


Mokytojų kvalifikacija

Programos kuratorius Andžejus Kuldoš yra Energetikos ir technikos muziejaus Elektronikos dirbtuvių kuratorius, Vilniaus Gedimino technikos universitete (Vilnius Tech) A. Kuldoš baigė elektronikos inžinerijos studijas. Energetikos ir technikos muziejuje jis veda edukacijas moksleiviams bei studentams.


Lektorius: Andžej Kuldoš
Lankančiųjų amžius: 14–17 m.
Viso vietų: 20
Laisvų vietų: 20

Registracija ir daugiau informacijos: andzej@etm.lt.