Kūrybinės dirbtuvės „Teslos akademija“


Programa galiojo iki: 2022-06-30
Veiklos tipas: Būrelis
Veiklos sritis ir rūšis: Techninė kūryba
Telefonas: 860138397
Kaina: 80.00 € mėnesiui
Programos kaina, pasinaudojant neformalaus ugdymo krepšeliu 65.00 € mėnesiui
Programa neakredituota

Kviečiame 14-17 m. moksleivius dalyvauti Energetikos ir technikos muziejaus būrelyje – kūrybinėse dirbtuvėse „Teslos akademija“.

Ką veiksime? Mokysimės naudotis tokiomis šiuolaikinėmis technologijomis kaip CO2 lazeris, 3D spausdintuvai, plataus formato ploteris, mikrovaldikliai ir kita elektronika. Susipažinę ir įvaldę įrangą, gaminsime pasirinktą daiktą, pavyzdžiui nuotrauką-šviestuvą ar išmaniųjų namų sistemą. Pabaigę „Teslos akademiją“ dalyviai įgis programavimo, litavimo ir elektronikos pagrindus.

„Teslos akademijos“ programa:

  1. 3D spausdintuvai. Susipažinsime su penkiais FDM technologijos ir vienu SLA technologijos 3D spausdintuvu, išmoksime saugaus darbo su šia įranga. Įgytas žinias pasitikrinsime atlikdami testo principo užduotis.
  2. CO2 lazeris. Susipažinsime su 100x70 cm dydžio lazeriu, jo veikimo principais, panaudojimo galimybėmis, išmoksime saugaus darbo su šia įranga. Įgytas žinias pasitikrinsime atlikdami testo principo užduotis.
  3. Plataus formato ploteris. Susipažinsime su plataus formato ploteriu, išmoksime saugaus darbo su šia įranga. Įgytas žinias pasitikrinsime atlikdami testo principo užduotis.
  4. Elektronika. Susipažinsime su įvairiais mikrovaldikliais ir jutikliais, sužinosime, kokiu būdu jie valdomi ir programuojami, išmoksime saugaus darbo su elektronikos komponentais. Įgytas žinias pasitikrinsime atlikdami testo principo užduotis.
  5. Praktinės dirbtuvės. Pasiskirstę į mažas grupeles pradėsime darbą su programine įranga ir 3D spausdintuvais, plataus formato ploteriu, eksperimentuosime. Mokysimės pjauti ir graviruoti su CO2 lazeriu. Programuosime mikrovaldiklius, mokysimės naudotis jutikliais ir kita elektronika.
  6. Techninės kūrybos projekto įgyvendinimas. Naudodamiesi būrelio metu įgytomis žiniomis ir įgūdžiais individualiai arba grupėse įgyvendinsime pasirinktą techninės kūrybos projektą. Atliktus darbus pristatysime būrelio draugams ir kuratoriui, aptarsime kilusius iššūkius ir patirtą sėkmę.

Vaikų pažangos skatinimas, vertinimas ir įsivertinimas

Pagrindiniu paskatinimu ir įvertinimu taps pasirinkto kūrybos projekto įgyvendinimas ir aptarimas. Jo metu projektų autoriai aptars kilusius iššūkius ir būdus sėkmingai įgyvendinti projektus. Pažanga bus vertinama individualiai, atsižvelgiant į kiekvieno dalyvio išsikeltus tikslus, pasirinkto techninio projekto specifiką ir išbaigtumą.


Mokytojų kvalifikacija

Programos kuratorius Andžej Kuldoš yra Energetikos ir technikos muziejaus Elektronikos dirbtuvių edukatorius, Vilniaus Gedimino technikos universitete (Vilnius Tech) A. Kuldoš baigė elektronikos inžinerijos studijas. Energetikos ir technikos muziejuje jis veda edukacijas moksleiviams bei studentams.


Mokytojų kvalifikacija

Programos kuratorius Andžej Kuldoš yra Energetikos ir technikos muziejaus Elektronikos dirbtuvių edukatorius, Vilniaus Gedimino technikos universitete (Vilnius Tech) A. Kuldoš baigė elektronikos inžinerijos studijas. Energetikos ir technikos muziejuje jis veda edukacijas moksleiviams bei studentams.


Lektorius: Andžej Kuldoš
Lankančiųjų amžius: 14–17 m.
Viso vietų: 10
Laisvų vietų: 10

Užsiėmimai vyksta penktadieniais ir pirmadieniais nuo 16 val. (2 ak. val.).

Registracija ir daugiau informacijos: andzej@etm.lt.