Kūrybinės dirbtuvės „Teslos akademija“


Programa galiojo iki: 2021-12-31
Veiklos tipas: Būrelis
Veiklos sritis ir rūšis: Techninė kūryba
Telefonas: 860138397
Kaina: 80.00 € mėnesiui
Programos kaina, pasinaudojant neformalaus ugdymo krepšeliu 65.00 € mėnesiui
Programa akredituota

Kviečiame 14-17 m. moksleivius dalyvauti pirmajame Energetikos ir technikos muziejaus būrelyje – kūrybinėse dirbtuvėse „Teslos akademija“.

Ką veiksime? Mokysimės naudotis tokiomis šiuolaikinėmis technologijomis kaip CO2 lazeris, 3D spausdintuvai, plataus formato ploteris, mikrovaldikliai ir kita elektronika. Susipažinę ir įvaldę įrangą, gaminsime pasirinktą daiktą, pavyzdžiui nuotrauką-šviestuvą ar išmaniųjų namų sistemą. Pabaigę „Teslos akademiją“ dalyviai įgis programavimo, litavimo ir elektronikos pagrindus.

„Teslos akademijos“ programa:

 1. Įvadinis užsiėmimas apie 3D spausdintuvus. Susipažinsime su penkiais FDM technologijos ir vienu SLA technologijos 3D spausdintuvu, išmoksime saugaus darbo su šia įranga. Įgytas žinias pasitikrinsime atlikdami testo principo užduotis.
 2. Įvadinis užsiėmimas apie CO2 lazerį. Susipažinsime su 100x70 cm dydžio lazeriu, jo veikimo principais, panaudojimo galimybėmis, išmoksime saugaus darbo su šia įranga. Įgytas žinias pasitikrinsime atlikdami testo principo užduotis.
 3. Įvadinis užsiėmimas apie plataus formato ploterį. Susipažinsime su plataus formato ploteriu, išmoksime saugaus darbo su šia įranga. Įgytas žinias pasitikrinsime atlikdami testo principo užduotis.
 4. Įvadinis užsiėmimas apie elektroniką. Susipažinsime su įvairiais mikrovaldikliais ir jutikliais, sužinosime, kokiu būdu jie valdomi ir programuojami, išmoksime saugaus darbo su elektronikos komponentais. Įgytas žinias pasitikrinsime atlikdami testo principo užduotis.
 5. Praktinės dirbtuvės su trimačiais spausdintuvais. Pasiskirstę į mažas grupeles pradėsime darbą su programine įranga ir trimačiais spausdintuvais, eksperimentuosime.
 6. Praktinės dirbtuvės su CO2 lazeriu. Pasiskirstę į mažas grupeles pradėsime dirbti su CO2 lazeriu, mokysimės pjauti ir graviruoti, eksperimentuosime.
 7. Praktinės dirbtuvės su plataus formato ploteriu. Pasiskirstę į mažas grupeles pradėsime dirbti su plataus formato ploteriu, eksperimentuosime.
 8. Praktinės elektronikos dirbtuvės. Pasiskirstę į mažas grupeles mokysimės programuoti mikrovaldiklius, naudotis jutikliais ir kita elektronika, eksperimentuosime.
 9. Atviras užsiėmimas, skirtas konsultacijoms.
 10. Techninės kūrybos projekto pasirinkimo sesija.
 11. Techninės kūrybos projekto įgyvendinimas. Naudodamiesi būrelio metu įgytomis žiniomis ir įgūdžiais kiekvienas individualiai įgyvendinsime pasirinktą techninės kūrybos projektą.
 12. Techninės kūrybos projektų pristatymas ir „Teslos akademijos“ diplomų įteikimas. Pristatysime atliktus projektus būrelio draugams ir kuratoriui, aptarsime kilusius iššūkius ir patirtą sėkmę.

Vaikų pažangos skatinimas, vertinimas ir įsivertinimas

Pagrindiniu paskatinimu ir įvertinimu taps pasirinkto kūrybos projekto aptarimas, kurio metu projektų autoriai aptars kilusius iššūkius ir būdus sėkmingai įgyvendinti projektus. Pažanga bus vertinama individualiai, atsižvelgiant į kiekvieno dalyvio išsikeltus tikslus, pasirinkto techninio projekto specifiką ir išbaigtumą.


Mokytojų kvalifikacija

Programos kuratorius Andžej Kuldoš yra Energetikos ir technikos muziejaus Elektronikos dirbtuvių edukatorius, Vilniaus Gedimino technikos universitete (Vilnius Tech) A. Kuldoš baigė elektronikos inžinerijos studijas. Energetikos ir technikos muziejuje jis veda edukacijas moksleiviams bei studentams.


Mokytojų kvalifikacija

Programos kuratorius Andžej Kuldoš yra Energetikos ir technikos muziejaus Elektronikos dirbtuvių edukatorius, Vilniaus Gedimino technikos universitete (Vilnius Tech) A. Kuldoš baigė elektronikos inžinerijos studijas. Energetikos ir technikos muziejuje jis veda edukacijas moksleiviams bei studentams.


Lektorius: Andžej Kuldoš
Lankančiųjų amžius: 14–17 m.
Viso vietų: 40
Laisvų vietų: 40

Registracija ir daugiau informacijos: andzej@etm.lt.