Įdomieji gamtamoksliniai tiriamieji darbai


Programa galiojo iki: 2021-08-31
Veiklos tipas: Būrelis
Veiklos sritis ir rūšis: Gamta, ekologija
Telefonas: +37068908464
El. pastas: gudalena@gmail.com
Programa akredituota

Esminis mokinių tiriamosios veiklos organizavimo tikslas – suteikti galimybę mokiniui pačiam išbandyti mokslinio metodo taikymą ir praplėsti gamtos mokslų žinias. Tokia veikla neabejotinai yra praktinio pobūdžio ir reikalauja mokinio kūrybiškumo bei motyvacijos. Mokinio tiriamosios veiklos principas yra toks pat, kokiu vadovaujasi mokslininkai savo darbe. Todėl tai puiki galimybė išbandyti ir atrasti save kiekvienam įvairių gebėjimų mokiniui.

Tiriamųjų darbų idėjos susijusios su biotechnologija. Ši mokslo sritis yra gimusi sujungus technologinius gebėjimus ir gamtos mokslų žinias, todėl toks tarpdisciplininis pagrindas leidžia kiekvienam tyrėjui rasti jį dominančią sritį ir joje pritaikyti savo gebėjimus. Be klasikiniais gamtos mokslų eksperimentais paremtų veiklų siūlomi ir su biotechnologija glaudžiai susijęs socialinis tyrimas bei darbo su kompiuteriais įgūdžių reikalaujantis bioinformatikos srities darbas.


Vaikų pažangos skatinimas, vertinimas ir įsivertinimas

Mokymo procese du svarbiausi motyvai  būs tokie: džiaugimasis darbu ir domėjimasis dalyku. Kuo šie motyvai stipresni, tuo vaikui lengviau sekasi dirbti.  Sėkmė yra viena iš svarbiausių motyvacijos sąlygų. Vaikui noras mokytis kyla tada, kai jį supa gera emocinė aplinka, jei nepervargsta, dažnai patiria sėkmės ir bendradarbiavimo su kitais džiaugsmą. Jei kyla neaiškumų, keliame raudoną, jei norime parodyti teisingą atsakymą – žalią kortelę Visai įdomu susiburti į komandą, sudėjus mozaiką iš paveikslų fragmentų (SKIAUTINYS), o gale užsiėmimo nuvykus į  “chemijos galeriją” paimti interviu (ŽURNALISTO INTERVIU) iš dalyvių kaip sekėsi, kas patiko? Ką norėtų pakeisti?. Kartais mokiniams tik klausytis nuobodu, o patiems klausinėti smagu, nes yra galimybė sugalvoti šmaikštesnių klausimų, įsigyventi į tam tikrą vaidmenį.


Mokytojų kvalifikacija

Chemijos vyr.  mokytoja ( 7 metai)


Mokytojų kvalifikacija

Chemijos vyr.  mokytoja ( 7 metai)


Lankančiųjų amžius: 14–17 m.

Tvarkaraščius ir vykdymo vietas rasite pagal paiešką nuorodoje https://www.emokykla.lt/neformalus/edukacija/programos-mokiniams/vilniaus-miesto-savivaldybe/461