Capoeira – brazilų kovos menas


Veiklos tipas: Būrelis
Veiklos sritis ir rūšis: Sportas
Telefonas: +370 676 25202
Adresas: Kareivių g. 19/ Žirmūnų g. 70, Vilnius
Kaina: 40.00 € mėnesiui
Programos kaina, pasinaudojant neformalaus ugdymo krepšeliu 25.00 € mėnesiui
Programa akredituota

Capoeira (kapoeira) tai brazilų kovos menas, kurį 2014 metais UNESCO pripažino brazilų kultūros paveldo dalimi. Kaip kovos menas kapoeira susiformavo Brazilijoje, apytiksliai XV a. pradžioje. Kapoeira negimė, kaip šokis. Ji gimė, kaip kovos forma, pridengta šokio įvaizdžiu. Siekiant suklaidinti šeimininkus ir nuslėpti nuo jų faktą, kad vergai rengiasi pasipriešinimui, stebėtojai dainavo, plojo rankomis, grojo būgnais, pagal berimbau ritmą. Tokiu būdu šeimininkai ir prižiūrėtojai net neįtarė, jog rato viduryje vyksta ne tik šokiai bet ir kovinės treniruotės. Dabar kapoeira kovos stilius pasižymintis ryškiais akrobatiniais elementais, šuoliais į aukštį, smūgiais kojomis. Kapoeira išsiskiria iš kitų kovos menų tuo, kad yra visiškai neatsiejama nuo muzikos. Muzika diktuoja kovos tempą, ritmą, stilistiką, įkvėpia, suteikia kovotojams stiprybės, energijos. 

Per aktyvias sporto veiklas norime pristatyti šio kovos meno išskirtinumą, taip populiarinant fizinį aktyvumą, motyvuojant judėti, stiprinti sveikatą. Užsiėmimų metu visi besitreniruojantys yra supažindinami ne tik su teorine dalimi (kapoeiros istorija, filosofija, stiliai), bet ir bazine technika, akrobatika, smūgiais rankomis, kojomis. Bendras fizinis parengimas yra lavinamas per judriuosius žaidimus, mankštą.

Muzika ir dainavimas yra neatsiejama šio kovos meno dalis, todėl visi mokosi groti autentiškais kapoeiros instrumentais (berimbau, atabaque, pandeiro) taip pat capoeiros dainų (portugalų kalba). Kaip ir visi kovos menai, kapoeira turi savo egzaminų ir diržų sistemą. Egzaminai ir diržų gavimo ceremonija (Batizado e troca de cordas) yra organizuojami vieną kartą per metus.  

Amžiaus grupės: 4-19 m.


Vaikų pažangos skatinimas, vertinimas ir įsivertinimas

Kaip ir visuose kovos menuose kapoeira turi savo egzaminų ir diržų sistemą. Egzaminai ir diržų gavimo ceremonija (batizado) organizuojami vienį kartą per metus. Taip pat yra organizuojami įvairus mokymo seminarai, stovyklos Lietuvoje, bei kituose šalyse.


Mokytojų kvalifikacija

Lietuvos edukologijos universitetas. Sporto trenerių kvalifikacijos tobulinimo kursai (pažymėjimas Nr. 004272)


Mokytojų kvalifikacija

Lietuvos edukologijos universitetas. Sporto trenerių kvalifikacijos tobulinimo kursai (pažymėjimas Nr. 004272)


Lektorius: Vilen Arutiunian
Lankančiųjų amžius: 6–20 m.

Daugiau informacijos apie kapoeirą, tvarkaraščius, vykdymo vietas ir pan. rasite https://www.vilniuscapoeira.lt/