Capoeira - brazilų kovos menas


Veiklos tipas: Būrelis
Veiklos sritis ir rūšis: Sportas
Telefonas: +370 676 25202
El. pastas: info@ficag.lt
Kaina: 35.00 € mėnesiui
Programos kaina, pasinaudojant neformalaus ugdymo krepšeliu 20.00 € mėnesiui
Programa akredituota

Capoeira tai brazilų kovos menas, pasižymintis ryškiais akrobatiniais elementais, visiškai neatsiejamas nuo muzikos ir dainavimo, juo užsiimantys žmonės groja autentiškais brazilų muzikiniais instrumentais ir dainuoja. UNESCO organizacija 2014 metais pripažino šį brazilų kovos meną - žmonijos kultūros paveldo dalimi.

Per aktyvias sporto veiklas norime vaikams pristatyti šio kovos meno išskirtinumą, taip populiarinant fizinį aktyvumą, motyvuojant judėti, stiprinti sveikatą. Užsiėmimų metu vaikai bus supažindinami ne tik su teorine dalimi (capoeira istorija, filosofija, stiliai), bet ir bazine technika, akrobatika, smūgiais rankomis, kojomis. Muzika ir dainavimas yra neatsiejama šio kovos meno dalis, todėl vaikai mokysis groti autentiškais capoeiros instrumentais (berimbau, atabaque, pandeiro), taip pat capoeiros dainų (portugalų kalba).

Kaip ir visi kovos menai, capoeira irgi turi savo egzaminų ir diržų sistemą. Egzaminai ir diržų gavimo ceremonija (Batizado e troca de cordas) yra organizuojami vieną kartą į metus. Lietuvoje šis tradicinis brazilų kovos menas yra dar mažai pažįstamas ir turi didelį potencialą sudominti vaikus ir jaunimą sportuoti, bei paskatins įsitraukti į fizinio aktyvumo veiklas.


Vaikų pažangos skatinimas, vertinimas ir įsivertinimas

Vaikų rezultatai yra aptariami ir vertinami dalyvaujant patiems vaikams. Kaip ir kiekviename kovos mene yra savo egzaminų ir diržų sistema. Egzaminai ir diržų gavimo ceremonija (batizado) organizuojami viena karta per metus. Taipogi yra organizuojami įvairus mokymo seminarai, stovyklos Lietuvoje, bei kituose šalyse.


Mokytojų kvalifikacija

- Lietuvos edukologijos universitetas. Sporto trenerių kvalifikacijos tobulinimo kursai (pažymėjimas Nr. 004272)

- Kūno kultūros ir sporto veiklos leidimas Nr. 00948

 


Mokytojų kvalifikacija

- Lietuvos edukologijos universitetas. Sporto trenerių kvalifikacijos tobulinimo kursai (pažymėjimas Nr. 004272)

- Kūno kultūros ir sporto veiklos leidimas Nr. 00948

 


Lektorius: Vilen Arutiunian
Lankančiųjų amžius: 4–19 m.