Naujienos

Patalpų nuomos konkurso "Active Vilnius" naujo sezono pristatymas švietimo Teikėjams

Artėjant naujiems mokslo metams skelbiamas patalpų nuomos konkursas sudarant lengvatines sąlygas išsinuomoti patalpas Vilniaus miesto ugdymo įstaigose. 
Konkursas prasideda rugpjūčio 17 d. ir tęsis iki rugpjūčio 30 d. Su konkurso sąlygomis dalyvius supažindinome susitikimo metu kurio vaizdo įrašą galima peržiūrėti paspaudus šią nuorodą.

Skelbiamas reikalavimus atitinkančių ir neatitinkančių savivaldybės lygmens NVŠ programų sąrašas

Pasibaigus iki birželio 1 d. pateiktų NVŠ programų vertinimui reikalavimus atitiko 152 programos ir reikalavimų neatitiko 26 programos. Informuojame, kad iki rugpjūčio 31 d. NŠPR puslapyje reikia spausti mygtuką Pateikti finansavimui toms programoms, kurios buvo akredituotos ir atitinka NVŠ programoms nustatytus reikalavimus. Su programų vertinimo rezultatais galite susipažinti čia

Iki birželio 1 d. 23:59 val. galima teikti Akreditavimo paraiškas

Akreditavimui galima teikti įregistruotas naujas arba neakredituotas (įregistruotas nuo 2022 m. kovo 1 d.) neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) programas, pretenduojančias į NVŠ krepšelį. Nauja programa įregistruojama per 2 darbo dienas ir tik po įregistravimo atsiranda galimybė pildyti Akreditavimo paraišką ir teikti akreditavimui. Programa bus vertinama pagal sistemoje užpildytą paraišką. 

Neformalaus vaikų švietimo krepšelis pradedantiesiems – mokymai švietimo teikėjams

Dėkojame visiems dalyvavusiems tiek gyvai tiek nuotoliniu būdu ir dalinamės vaizdo peržiūros nuoroda

2023 m. kovo - birželio mėnesiais bus vykdoma NVŠ programų įgyvendinimo stebėsena

Informuojame, kad iki š. m. birželio 30 d. bus vykdoma neformaliojo vaikų švietimo programų stebėsena pagal iš anksto sudarytą planą. Stebėsenos metu bus stebimas ir vertinamas programų ugdymo procesas, renkami tėvų (globėjų) atsiliepimai apie programos įgyvendinimo kokybę. Su stebėsenos planu galite susipažinti paspaudus šią nuorodą.  Taip pat primename, kad aktualūs NVŠ programų įgyvendinimo tvarkaraščiai turi būti sukelti į Neformaliojo vaikų švietimo programų registrą (NŠPR).

Gruodžio 12 dieną vyko susitikimas su Neformaliojo vaikų švietimo Teikėjais

Artėjant metų pabaigai padaugėja darbų administruojant NVŠ krepšelį kadangi užsibaigia finansiniai metai ir kiek anksčiau teikiama informacija apie būrelius lankiusius mokinius. Susitikime su NVŠ Teikėjais aptarėme klausimus susijusius su NVŠ programų finansavimu, ataskaitų pateikimu, naujų NVŠ programų vykdymu, 2023 metų naujovėmis. Kas neturėjo galimybės dalyvauti kviečiame pasižiūrėti vaizdo įrašą.

Skelbiamas reikalavimus atitinkančių ir neatitinkančių savivaldybės lygmens NVŠ programų sąrašas

Pasibaigus iki spalio 1 d. pateiktų NVŠ programų vertinimui reikalavimus atitiko 168 programos ir reikalavimų neatitiko 32 programos. Informuojame, kad iki gruodžio 31 d. NŠPR puslapyje reikia spausti mygtuką Pateikti finansavimui toms programoms kurios buvo akredituotos ir atitinka NVŠ programoms nustaytus reikalavimus. Su programų vertinimo rezultatais galite susipažinti čia

 

Mokymai NVŠ programų rengėjams

Šių metų rugsėjo 27 dieną vyko mokymai tema "Neformaliojo vaikų švietimo programos atitikties reikalavimams paraiška: metodinis, didaktinis žvilgsnis". Dalinamės mokymų medžiaga.

 

Neformaliojo vaikų švietimo programų finansavimo ir administravimo aktualijos 2022-2023 mokslo metais

Dalinamės susitikimo su NVŠ Teikėjais vaizdo įrašu ir pristatymo skaidrėmis

 

Skelbiamas "Active Vilnius" patalpų nuomos konkursas

Nuo š. m. rugpjūčio 16 dienos prasideda "Active Vilnius" patalpų nuomos konkursas. Neformaliojo vaikų švietimo įstaigos ir laisvieji mokytojai turės galimybę išsinuomoti patalpas lengvatinėmis sąlygomis. Konkursas skelbiamas dieniniams patalpų laikams išnuomoti. Konkursas vyks nuo rugpjūčio 16 dienos iki 29 dienos, o laimėtojai bus tvirtinami jau rugpjūčio 30 - 31 dienomis. Akredituoti NVŠ teikėjai kurie vykdo veiklą Vilniaus mieste gauna papildomą balą dalyvaudami konkurse. Dalinamės vaizdo įrašu iš konkurso pristatymo.

 

NVŠ programų įgyvendinimo stebėsena

Savivaldybės darbuotojai šių metų gegužės-birželio mėnesiais vykdys NVŠ programų stebėsėną pagal iš anksto sudarytą planą. Stebėsena bus vykdoma lankantis užsiėmimuose arba renkant ir vertinant mokinių tėvų (globėjų) atsiliepimus apie NVŠ programos įgyvendinimo kokybę. Su stebimų įstaigų sąrašu galite susipažinti čia.
 

Kviečiame tapti Neformaliojo vaikų švietimo programų vertinimo ekspertais

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Jaunimo skyrius, skatindamas kokybišką neformaliojo vaikų ir jaunimo ugdymo plėtrą, inicijuoja ekspertų grupės – Neformaliojo vaikų švietimo (toliau – NVŠ) sąrašo atnaujinimą ir kviečia teikti kandidatūras tapti programų ekspertais. Už ekspertinį darbą apmokama viešųjų pirkimų įstatyme numatyta tvarka.

Ekspertinio vertinimo pretendentas į NVŠ programų grupę, turi:

 1. turėti specialiųjų žinių, įgūdžių, kompetencijų ir ne mažesnę, kaip 2 metų profesinės, mokslinės (moksliniai tyrimai, straipsniai) veiklos, darbo ar paraiškų ekspertinio vertinimo patirtį keletoje iš neformalaus švietimo, darbo su jaunimu, pilietinio ugdymo, kūrybiškumo ir visuomeniškumo skatinimo sričių;
 2. turėti aukštąjį universitetinį, jam prilygintą išsilavinimą;
 3. būti susipažinus su NVŠ krepšeliu;
 4. būti nepriekaištingos reputacijos.

Ekspertais negali būti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, Jaunimo reikalų tarybos prie Vilniaus miesto savivaldybės administracijos nariai ir/ar Savivaldybės administracijos Jaunimo sk. pavaldžių įstaigų, jaunimo organizacijas administruojančių įstaigų nariai. Prieš pradedant darbą pasirašoma sutartis ir konfidencialumo pasižadėjimas.

Dokumentus, patvirtinančius pretendento patirtį siųskite Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Jaunimo sk. vyr. specialistei Eglei Virbalaitei el. paštu egle.virbalaite@vilnius.lt iki š.m. gegužės 4 d. 13 valandos įskaitytinai. Laiško temoje nurodant - Neformalus vaikų švietimas. Informuosime tik atrinktus kandidatus.

Kilus klausimams rašykite Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Jaunimo sk. vyr. specialistei Eglei Virbalaitei egle.virbalaite@vilnius.lt

 

Kviečiame teikti neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) programas akreditavimui

Prasidėjo NVŠ programos atitikties reikalavimams paraiškų priėmimas. Paraiškos teikiamos elektroniniu būdu tinklapyje www.nspr.smm.lt iki šių metų birželio 1 d. ir iki spalio 1 d.Apie tai kaip taisyklingai užpildyti paraišką kalbėjomės su NŠPR administratore Egle Lesniauskiene, vaizdo įrašą galite rasti paspaudę šią nuorodą. Taip pat dalinamės mokymų skaidrėmis. Šiais metais Vilniaus mieste bus akredituojamos per tūkstantį naujų NVŠ programų. 

 

NVŠ programų įgyvendinimo stebėsena

Savivaldybės darbuotojai šių metų vasario, kovo ir balandžio mėnesiais vykdys NVŠ programų stebėsėną pagal iš anksto sudarytą planą. Stebėsena bus vykdoma lankantis užsiėmimuose arba renkant ir vertinant mokinių tėvų (globėjų) atsiliepimus apie NVŠ programos įgyvendinimo kokybę. Su stebimų įstaigų sąrašu galite susipažinti čia.

 

Kvietimas dalyvauti tarptautiniame piešinių konkurse, kurį organizuoja Belgrado administracijos Kultūros sekretoriatas.

Šiais metais, jau dvidešimt ketvirtą kartą iš eilės Tarptautinis meno konkursas kviečia vaikus ir jaunus menininkus (nuo 4 iki 18 metų amžiaus) iš viso pasaulio panaudoti savo paletes kaip įrodymą, kad gilios psichologijos ir šiuolaikinio meno požiūriu vaikų menas gali būti pripažįstamas kaip turintis tikrą kūrybinę vertę. Daugiau informacijos skaitykite čia:

Konkurso pristatymas

Konkurso kvietimas anglų k.

Konkurso kvietimas lietuvių k.

 

Ar ukrainiečių šeimų vaikai gali gauti NVŠ krepšelį?

Paskutinėmis dienomis pastebime, kad ukrainiečiai vaikai registruojami į bendrojo ugdymo mokyklų Mokinių registrą.

Ar visi vaikai bus registruojami, priklauso nuo mokyklų. Jei vaikas yra užregistruotas Mokinių registre jis gali gauti NVŠ krepšelį.

 

Ar ukrainiečių šeimų vaikai gali lankyti neformaliojo ugdymo užsiėmimus?

Vilniuje įsikūrusių karo zoną Ukrainoje palikusių  šeimos gali rinktis iš daugiau nei 100 neformaliojo ugdymo vykdytojų siūlomų veiklų nuo sporto, technologijų iki muzikos ir teatro. Su visu sąrašu galima susipažinti>> čia.

Norint užsiregistruoti į neformaliojo ugdymo veiklas, kviečiame pasiskambinti nurodytais įstaigos kontaktais. Pasikonsultuoti galima su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Jaunimo skyriaus vyr. specialiste Evelina Petrovskaja el. p. evelina.petrovskaja@vilnius.lt arba telefonu +370 699 58 328 (lietuvių, rusų k).

 

2022 m. vasario 25 dieną vyksio sisitikimo su NVŠ teikėjais vaizdo įrašas ir pristatymo skaidrės.

Susitikimo vaizdo įrašas

Susitikimo pristatymo skaidrės

 

Lėšos NVŠ Teikėjams už 2022 m. sausio ir vasario mėnesiais vykdomas veiklas bus išmokamos kovo mėnesį. 

Susitarimus dėl sutarties pakeitimo (finansavimo dalies) pasirašysime per vasario mėnesį. Susitarimus gausite el. paštu ir juos pasirašyti galėsite naudojant mobilų parašą ar Smart-ID programėlę.

 

SVARBU: dėl gruodžio mėn. Mokinių Registro duomenų ataskaitų

Informuojame, kad gruodžio mėnesį pakeitimus (įregistruoti naujus ugdytinius arba išregistruoti išvykusius) Mokinių Registre būtina atlikti iki 2021 m. gruodžio 20 d. 13:00. 

Sąrašai bus patvirtinti ir vėliau jų koreguoti galimybės nebus.

 

Informuojame, kad lapkričio 3-9 d. NEFORMALUSIS VAIKŲ ŠVIETIMAS vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas

Remiantis Lietuvos Vyriausybės Nutarimu, NVŠ veiklos 2021 m. lepkričio 3-9 d. turi vykti nuotoliniu būdu arba stabdomos. 

 

Kvietimas teikti paraiškas 2021 metų vaikų rudens stovyklų finansavimui

Džiaugiamės galėdami pakviesti visus NVŠ Teikėjus ir kitas įstaigas bei laisvuosius mokytojus registruotus Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje teikti paraiškas vaikų rudens stovyklų, prisidedančių prie socialinių emocinių kompetencijų ugdymo, finansavimui.
Rudens stovyklų vykdymo laikotarpis: 2021 m. lapkričio mėn. pirmoji savaitė, vienos stovyklos pamainos trukmė turi būti 1–5 kalendorinės dienos.

Maksimali suma galima vienam projektui yra 2000 Eur
Pareiškėjas konkursui gali teikti tik vieną paraišką.

Stovyklų vykdytojai turi būti registruoti Švietimo ir mokslo institucijų registre (ŠMIR).

Paraiškas konkursui galite teikti jau dabar ir iki š. m. spalio 25 d. 15.00 val. (terminas pratęstas iki spalio 27 d. 12 val.)

Paraiškos konkursui priimamos nuoroda: 2021 metų vaikų rudens stovyklų konkurso paraiškų teikimas

 

Kilus klausimams nedvejokite ir drąsiai kreipkitės nurodytais kontaktais:

Evelina Petrovskaja, tel. 8699 58 328; el. p. evelina.petrovskaja@vilnius.lt

Vilma Markevičė, tel. 8664 52 830; el. p. vilma.markevice@vilnius.lt

 

 

 

Kviečiame NVŠ Teikėjus dalyvauti patalpų nuomos konkurse kuris prasidėjo š. m. rugpjūčio 2 dieną ir tęsis iki rugpjūčio 15 dienos. Konkurso metu turėsite galimybę išsinuomoti patalpas už minimalią kainą. Daugiau informacijos galite rasti tinklapyje ir konkurso pristatymo skaidrėse

Kaip vykdyti Neformaliojo vaikų švietimo veiklas nuo 2021 m. birželio 17 dienos. Neformalusis vaikų švietimas covid-19 sąlygomis.

 

Vyksta paraiškų priėmimas Neformaliojo vaikų švietimo programoms akredituoti 2021-2023 metams (15 eurų krepšelis).

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Jaunimo skyrius kviečia neformaliojo švietimo teikėjus, įstaigas ir laisvuosius mokytojus dirbančius su 1 - 12 klasių mokiniais neformalaus vaikų švietimo grupėse, teikti paraiškas NVŠ programoms akredituoti. Paraiškos priimamos jau dabar ir iki 2021 m. gegužės 28 d. 15.00 val.

Neformaliojo vaikų švietimo tikslai:

 • ugdyti kompetencijas, teikiančias galimybių asmeniui tapti aktyviu visuomenės nariu, sėkmingai veikti visuomenėje, padėti tenkinti pažinimo ir saviraiškos poreikius;
 • ugdyti asmens fizinę veiklą, kuria siekiama stiprinti sveikatą, tobulinti fizines ir psichines savybes bei įgūdžius. 

 

Neformaliojo vaikų švietimo uždaviniai:

 • ugdyti ir plėtoti vaikų kompetencijas per saviraiškos poreikio tenkinimą;
 • ugdyti pagarbą žmogaus teisėms, orumą, pilietiškumą, tautiškumą, demokratišką požiūrį į pasaulėžiūrų, įsitikinimų ir gyvenimo būdų įvairovę;
 • ugdyti gebėjimą kritiškai mąstyti, rinktis ir orientuotis dinamiškoje visuomenėje;
 • spręsti socialinės integracijos problemas: mažiau galimybių turinčių (esančių iš kultūriškai, geografiškai, socialiai ir ekonomiškai nepalankios aplinkos ar turinčių specialiųjų poreikių), ypatingų poreikių (itin gabių ir talentingų) vaikų, iškritusių iš švietimo sistemos, integravimas į visuomeninį gyvenimą, socialinių problemų sprendimas;
 • padėti spręsti integravimosi į darbo rinką problemas;
 • tobulinti tam tikros srities žinias, gebėjimus ir įgūdžius, suteikti asmeniui papildomų dalykinių kompetencijų.

Paraiškas NVŠ programoms akredituoti gali teikti Vilniaus mieste veiklą vykdančios organizacijos ir laisvieji mokytojai, neformaliojo vaikų švietimo teikėjai.

Paraiškos priimamos per e. paslaugų portalą: https://paslaugos.vilnius.lt/service-list/nauju-atnaujintu-nvs-programu-akreditacija-2021-2023-metams

Jau esami NVŠ teikėjai kurie norėtų pratęsti programos galiojimo laiką, gali teikti prašymus per e. paslaugų portalą: https://paslaugos.vilnius.lt/service-list/nvs-programu-pratesimas-2021-2023-metams

Prašymai pratęsti NVŠ programą priimami jau dabar ir iki 2021 m. liepos 30 d. 15.00 val.

Turint klausimų dėl akreditacijos, prašome kreiptis į jaunimo skyriaus vyriausiajį specialistą Artūrą Sirajevą telefonu 8 5 211 2673 arba 8 687 51 907 el. paštu arturas.sirajevas@vilnius.lt

Po termino pateikti prašymai nebus priimami.

 

Neformaliojo vaikų švietimo programų akreditacija 2021-2023 metams. Susitikimo pristatymo skaidrės.

Registravimas švietimo ir mokslo institucijų registre. Susitikimo pristatymo skaidrės.

Neformaliojo vaikų švietimo teikėjams informacija apie duomenų tvarkymą Mokinių registre. Susitikimo pristatymo skaidrės.